Drakensang: The Dark Eye ukończony

Firma wydawnicza Anaconda ogłosiła, że RPG Drakensang: The Dark Eye jest już gotowy. Gra właśnie otrzymała status "gold" i powędrowała do tłoczni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to tytuł trafi na półki sklepowe już w sierpniu.

Drakensang: The Dark Eye ma szansę stać się prawdziwym hitem. Tytuł ten powstał na bazie jednej z najpopularniejszych gier fabularnych w Niemczech, The Dark Eye (niem. Das Schwarze Auge).

Twórcy zapowiadają, że zasady gry komputerowej opierają się w znacznej mierze na tych znanych z wersji papierowej. Wprowadzono jedynie kilka uproszczeń, dzięki którym gra nie będzie wyglądać zbyt nienaturalnie na PC. Specjaliści z Radon Labs zastrzegają jednak, że zachowany został klimat gry. Fani powinni być więc zadowoleni z końcowego efektu.

Drakensang: The Dark Eye

Drakensang: The Dark Eye

Akcja Drakensang: The Dark Eye umieszczona została w mieście Ferdok. Dotychczas bezpieczna metropolia stała się ostatnio miejscem licznych mordów. Zadaniem gracza jest rozwikłanie owej zagadki. Warto dodać, że w historię zamieszana jest świątynia poświęcona bogini nauki, Hisinde. Wydarzenia zaś zgrywają się również w bardzo dziwny sposób ze świętem smoczych wypraw (Dragonquest), które przypada raz na kilkadziesiąt lat.

Drakensang: The Dark Eye trafi do sprzedaży 1 sierpnia (Niemcy). Polskim wydawcą gry jest firma Techland. Nie wiemy jeszcze kiedy tytuł trafi na rodzimy rynek.