Drakensang: The River of Time - dobra, klasyczna gra RPG


Coś nie wyszło?

Rzeka Czasu nie jest niestety grą idealną. Najbardziej rzuca się w oczy pewien infantylizm tej produkcji. Grafika, chociaż jak podkreśliliśmy wcześniej - atrakcyjna, czasem bywa aż za ładna, zbyt kolorowa i przesłodzona. Staramy się nie czepiać na siłę szczegółów, ale przemierzając lochy, podziemia czy inne ruiny nie odczuwaliśmy stosownej dla takich miejsc atmosfery.

Drakensang: The River of Time - screen z gry

Jako ciekawostkę podamy w tym miejscu pewną znalezioną przez nas niekonsekwencję. Po wypełnieniu jednego z zadań, jeśli gramy postacią płci żeńskiej, otrzymamy w prezencie suknię "specjalnie podkreślającą kobiece krągłości". Różnica w wyglądzie bohaterki jest aż nadto widoczna i logicznie jest wnioskować, że strój powinien dodatnio wpływać na inny atrybut postaci - Charyzmę. Niczego takiego nie zauważyliśmy.

Infantylizm przejawia się też w sposobie prowadzenia dialogów, czasem jakby nieco sztucznych i nazbyt patetycznych. W obliczu dokonań BioWare Drakensang wydaje się przesadnie ugrzecznionym tytułem dla młodszych graczy (Mass Effect i Dragon Age, co by o nich nie mówić, wyznaczyły chyba pewien standard w zakresie "dorosłego" RPG). Takie oczywiście też są potrzebne, ale gracze szukający większej dawki "życiowego realizmu" mogą się czuć nieco rozczarowani. No chyba, że ten - mocno subiektywny - mankament jest zasługą polskiego tłumaczenia dialogów, które w wersji angielskiej, wypowiadanej przez lektorów, brzmią bardziej naturalnie.

Zobacz również:

  • Encased - gdzie kupić przed premierą

Nasza rekomendacja

Nasza opinia, że druga część Drakensanga jest lepsza niż pierwsza, nie jest odosobniona. Podobne sformułowania można znaleźć w innych recenzjach, publikowanych w Sieci. Najważniejsze jest to, że są to oceny całkowicie uprawnione.

Fabuła Rzeki Czasu rozwija się leniwie i początkowo "nie zachęca do spacerów". W grze jest zatem zupełnie inaczej niż u Hitchcocka (najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie wzrasta). W grę trzeba jednak po prostu się zagłębić i spędzić z nią co najmniej kilkanaście godzin, aby odkryć jej prawdziwy urok. Polecamy!

Drakensang: The River of Time - informacje:
  • Producent: Radon Labs
  • Wydawca: dtp AG/Anaconda
  • Dystrybutor w Polsce: Techland
  • Wymagania: Windows XP SP3, Vista, Windows 7; procesor 2,8 GHz, pamięć RAM - 1 GB dla Windows XP, 2 GB dla Vista/Windows 7; 7 GB miejsca na dysku twardym, karta graficzna z 256 MB pamięci
  • Strona www:http://www.drakensang.de
  • Cena: od 89,90 zł
  • OCENA IDG.PL - 8/10