Dreamweaver dla palmtopów

Znane webmasterom aplikacje Dreamweaver i Dreamweaver UltraDev, zostaną wyposażone w narzędzia do tworzenia serwisów dla urządzeń bezprzewodowych.

Macromedia wraz z firmą AvantGo zamierza wzbogacić programy Dreamweaver i Dreamweaver UltraDev w narzędzia do tworzenia serwisów dla bezprzewodowych urządzeń przenośnych, wykorzystując infrastrukturę i oprogramowanie AvantGo, znane głównie posiadaczom urządzeń marki Palm. Rozszerzenia Dreamweavera i Dreamweavera UltraDev pozwolą programistom na tworzenie tzw. kanałów AvantGo dla urządzeń PDA i niektórych modeli telefonów komórkowych.

Serwisy sieciowe firmy AvantGo oferują klientom bezprzewodowe połączenie z personalizowanymi kanałami wiadomości, informacji turystycznych, notowań giełdowych, repertuarami kin, przewodnikami po restauracjach, planami miast itp.

Z kolei platforma Dreamweavera oparta jest na łatwo modyfikowalnych, standardowych językach WWW jak JavaScript i XML, co pozwala firmom z zewnątrz na szybką adaptację i rozbudową programu. Zestaw rozszerzeń Macromedia Exchange for Dreamweaver zawiera już ponad 150 dodatków, z których jak donosi producent korzysta już ponad 200 tysięcy programistów.

Więcej informacji: www.macromedia.com


Zobacz również