Dremweaver Macromedii dla przenośnych

Macromedia wraz z AvantGo planuje zaopatrzenie Dreamweavera i Dreamweavera UltraDev w narzędzia do tworzenia serwisów dla sieci bezprzewodowych.

Macromedia wraz z firmą AvantGo zamierza wzbogacić programy Dreamweaver i Dreamweaver UltraDev w narzędzia do tworzenia serwisów dla bezprzewodowych urządzeń przenośnych, wykorzystując infrastrukturę i oprogramowanie opracowane przez firmę AvantGo.

Rozszerzenia Dreamweavera i Dreamweavera UltraDev pozwolą programistom na tworzenie kanałów AvantGo dla przenośnych asystentów (PDA) i telefonów z dostępem do Sieci.

Serwisy sieciowe firmy AvantGo oferują klientom bezprzewodowe połączenie z personalizowanymi kanałami wiadomości, informacji turystycznych, notowań giełdowych, repertuarami kin, przewodnikiem po restauracjach, planami miast itp.

Z kolei platforma Dreamweavera oparta jest na łatwo modyfikowalnych, standardowych językach WWW jak JavaScript i XML, co pozwala firmom z zewnątrz na szybką adaptację i rozbudową programu. Zestaw rozszerzeń Macromedia Exchange for Dreamweaver zawiera już ponad 150 dodatków,z których korzysta ponad 200 tysięcy zarejestrowanych programistów.

www.macromedia.com


Zobacz również