DriveStation: jeden dysk, pięć portów

Firma Buffalo Technology przedstawiła nowy zewnętrzny dysk twardy o oznaczeniu DriveStation Combo4. Urządzenie wyróżnia się możliwością komunikacji z komputerem za pomocą czterech różnych interfejsów przy wykorzystaniu pięciu portów.

Należący do linii DriveStation nowy dysk o oznaczeniu Combo4 (czytaj też: "750 GB z trzema interfejsami", "Czytnik HDD z czterema interfejsami") dostępny jest w trzech wersjach, pozwalających na zmagazynowanie 320 GB (HD-HS320Q), 500 GB (HD-HS500Q) i 1 TB (HD-HS1.0TQ) danych. Sprzęt można podłączyć do różnych urządzeń (niestety nie jednocześnie) za pomocą czterech interfejsów: eSATA, FireWire 800 (w tym przypadku mamy do czynienia z dwoma portami), FireWire 400 i USB 2.0. Warto też wspomnieć o technologii TurboUSB oraz dołączonym oprogramowaniu Memeo AutoBackup i Secure Lock Ware.

DriveStation: jeden dysk, pięć portów

DriveStation Combo4

"Skonstruowaliśmy nowy dysk w odpowiedzi na potrzeby dzisiejszych konsumentów, którzy potrzebują uniwersalnych urządzeń pozwalających na wybór pomiędzy różnymi interfejsami. Urządzenie zostało zaprojektowane w ten sposób aby pasowało do nowoczesnych stylowych komputerów PC oraz Maków" - powiedział Gerardine Lynch z Buffalo Technology.

Nowość objęto 2-letnią gwarancją i wyceniono następująco:

HD-HS320Q - 79 funtów

HD-HS500Q - 93 funty

HD-HS1.0TQ - 161 funtów.