Driver 3 w telefonach komórkowych

Firma Sorrent, odpowiedzialna m.in. za przeniesie na telefony komórkowe takich gier jak Shark Hunt, Ren & Stimpy Pinball czy Fox Sports Track & Field '04, stworzy również telefoniczną wersję trzeciej gry wyścigowej z serii Driver.

Początkowo Driver 3 miał być wydany na cztery platformy - PC, PS2 i Xboxa i GC. Jednak w jeszcze w we wrześniu ubiegłego roku Atari zarzuciła produkcję gry w wersji na GC. Teraz, dzięki zawartej z Sorrent umowie, Driver 3 doczeka się premiery w wersji na telefony.

Zgodnie z zawartą z wydawcą gry umową, Sorrent stworzy i wyda komórkową wersję trzeciej odsłony popularnej serii wyścigów Driver. Wersja telefoniczna gry ma trafić do rąk użytkowników sieci komórkowych w tym samym czasie, co wersje na PC, PS2 i Xboxa. Promocją komórkowej wersji gry zajmą się obie firmy – Atari ma reklamować telefonicznego Drivera 3 wraz z innymi wersjami gry, a Sorrent zajmie się promocją tytułu wśród użytkowników telefonów komórkowych i w sieciach telefonii komórkowych, które ściśle z nią współpracują. W Stanach Zjednoczonych Sorrent współpracuje z następującymi operatorami telefonii komórkowych: Verizon Wireless, Sprint, AT&T Wireless, Cingular, Nextel, T-Mobile, Boost Mobile, ALLTEL, US Cellular i Western Wireless.

Premiera wszystkich wersji gry przewidziana jest na czerwiec br.


Zobacz również