Driver: San Francisco będzie wymagał stałego podłączenia do Internetu

Nadchodząca gra studia Ubisoft, Driver: San Francisco, będzie pierwszą, która skorzysta z system Uplay Passport mającego zniechęcić ludzi do kupowania używanych gier. W jej wersji PC zostanie też zastosowany DRM uniemożliwiający grę bez stałego dostępu do Internetu.

Ubisoft potwierdziło zastosowanie DRM w swojej nowej grze. Osobom, które nie są zadowolone z zastosowania takiego zabezpieczenia firma mówi, że mogą one wybrać wersję konsolową, która będzie dostępna w tym samym czasie. Podobny DRM został wykorzystany np. w grach Assassin's Creed II oraz Settlers 7.

Użytkownicy konsolowej wersji będą jednak również podlegać nowemu systemowi Uplay Passport, który uniemożliwi posiadaczom używanych kopi gry dostęp do multiplayera i bonusowych treści bez zapłacenia dodatkowej kwoty w wysokości 800 punktów Microsoft czyli 9,99 dolarów.

Zobacz również:

  • Microsoft kupuje Ubisoft?! Lepiej…
  • Oto 4 powody, przez które przestałem kupować gry na Steamie. Ty też powinieneś

Ubisoft podaje, że ciągle rozwija i polepsza swój system DRM. W pamięci pozostaje jednak, że został on już raz zhakowany w marcu 2010 roku i uniemożliwił wtedy grę osobom posiadającym zupełnie legalne wersje gier i to przez stosunkowo długi czas.

Sama gra Driver: San Francisco zapowiada się natomiast bardzo interesująco, o czym może świadczyć poniżej zamieszczony film.