"Droga do Guantanamo" - premiera na trzy sposoby

Producenci brytyjskiego filmu "Droga do Guantanamo", wyreżyserowanego przez Michaela Winterbottoma, zdecydowali, że premiera tego obrazu odbędzie się jednocześnie w kinach, Internecie oraz telewizji.

"Droga do Guantanamo" to opowieść o trzech brytyjskich muzułmanach, którzy zostają aresztowani w drodze na przyjęcie ślubne w Pakistanie. Przez ponad trzy lata byli oni przetrzymywani w osławionym więzieniu na wyspie Guantanamo. Zdjęcia realizowano m.in. w Iranie, Pakistanie i Afganistanie.

Film zadebiutuje w Wielkiej Brytanii 9. marca - co ciekawe, producenci zdecydowali, że premiera odbędzie się na trzy sposoby. "Drogę do Guantanamo" w dniu premiery będzie można obejrzeć w kanale czwartym brytyjskiej telewizji, filmowym serwisie internetowym firmy Tiscali oraz w trzydziestu kinach w całym kraju.

Przedstawiciele producenta filmu - firmy Revolution Films - chcą w ten sposób pokazać, że w przeciwieństwie do amerykańskich koncernów filmowych nie uważają Internetu za zagrożenie dla przemysłu filmowego. Ich zdaniem, Sieć stanowi doskonałe narzędzie promocyjne i dystrybucyjne.