Droga z satelity


Droga z satelity
Mieliśmy już do czynienia z najróżniejszymi modelami nawigacji satelitarnej MIO. C520 to najnowszy produkt i choć wygląda wyśmienicie, mamy do jego funkcjonalności kilka zastrzeżeń. Urządzenie prezentuje się elegancko, zgrabna obudowa wyposażona jest w ekran dotykowy LCD o 4,3-calowej przekątnej. Taki rozmiar wyświetlacza wydaje się optymalny dla większości użytkowników. Obraz jest na tyle duży, aby był czytelny, natomiast wymiary urządzenia na tyle małe, aby można było zabrać urządzenie także na przechadzkę. Jest to jak najbardziej możliwe, bowiem jego waga wraz z wbudowanym akumulatorem wynosi jedynie 110 g. Użytkując MIO C520 w samochodzie, łatwo dostrzec pewne niedociągnięcia. Ramki wokół ekranu pokryto eleganckim odblaskowym plastikiem. Wygląda to dobrze do czasu, gdy kabinę pojazdu rozświetli słońce. Promienie słoneczne padające na obudowę powodują odblaski, co po prostu męczy wzrok. Starsze modele MIO miały matowe wykończenie wokół LCD i choć może wyglądało to mniej efektownie, było dużo praktyczniejsze. Druga sprawa to odblaski od ekranu. W słoneczny dzień obraz bywa słabo widoczny, nawet jeśli jasność podświetlenia ustawimy w pozycji maksymalnej. Wgrane mapy pochodzą od firmy Tele Atlas i niestety przynajmniej w wypadku Polski nie są najlepszymi, z jakimi się spotkaliśmy. Dużo błędów dotyczy przydzielenia odcinkom dróg nieodpowiednich informacji na temat dozwolonego kierunku jazdy. Niedociągnięcia powodują, że urządzenie co jakiś czas chce poprowadzić nas karkołomną trasą, niemającą wiele wspólnego z rzeczywistą optymalną drogą. Co więcej, czasami błędy te prowokują do łamania przepisów, a to już jest po prostu niebezpieczne. Mapa wymaga zdecydowanie poprawek. Niezbyt udanie pracuje także aktualizacja mapy odwzorowującej pozycję naszego pojazdu - odbywa się za wolno. W rezultacie możemy przejechać dane skrzyżowanie, bo na ekranie pojawi się ono po fakcie. Plusem jest dołączona w komplecie karta SD zawierająca mapy aż 30 państw europejskich. Bardzo przydatny dla użytkowników telefonów komórkowych okaże się także wbudowany w GPS interfejs Bluetooth v.2.0, który pozwala na wykorzystanie C520 jako wygodnego zestawu głośno mówiącego.

NavRoad NR 430BT

<hr>

Informacje Jamicon

tel. 032 2000255

http://www.navroad.pl

Cena 1950 zł

Dołączone akcesoria zestaw montażowy pozwalający na przymocowanie urządzenia do szyby, zasilacz samochodowy, kabel zasilania z portu USB, karta SD z mapami, rysik, etui

Wymiary 131x81x23 mm

Waga 230 g

Wyświetlacz 4,3-calowy

Pamięć 2 GB

Czytnik kart SD/MMC

Czas pracy na baterii 4 godziny (z uruchomionym GPS)

Droga z satelity
Zestaw do nawigacji satelitarnej firmy NavRoad zalicza się do urządzeń typu PNA z systemem operacyjnym Windows CE.NET 5.0. Wyposażony jest w duży, 4,3-calowy ekran dotykowy LCD, na którym ikony można wybierać palcem lub dołączonym w zestawie rysikiem. Rozdzielczość ekranu jest spora - 480x272 piksele - dlatego mapy widać wyraźnie, a interfejs wygląda elegancko. Urządzenie zawiera także kontroler bezprzewodowy Bluetooth oraz czytnik kart SD. W komplecie, który testowaliśmy, NavRoad wyposażony był w AutoMapę 4.0 oraz mapy krajów europejskich. Podczas startu urządzenia można wybrać mapy, z których chce się korzystać. Nasze testy dowiodły, że w Polsce najlepiej sprawdzi się AutoMapa, którą można wyświetlać w rzucie 2D i 3D. Przygotowana przez producenta nakładka graficzna na interfejs Windows bardzo upraszcza korzystanie z urządzenia. Sześć czytelnych ikon pozwala wybrać opcje nawigacji, odtwarzacza filmów, zdjęć, muzyki, obsługi telefonu (połączenie przez Bluetooth), a także menu ustawień. Szybki procesor Samsunga (S3C2442 - 400 MHz) w okamgnieniu wyznacza trasy. Jako zestaw głośno mówiący Bluetooth NavRoad sprawdza się bardzo dobrze. Ma czuły mikrofon oraz niezłe głośniki stereo, a wygodę korzystania z telefonu zwiększa możliwość wybierania numerów na ekranie NavRoad. Z dodatkowych funkcji mile zaskakują możliwości odtwarzacza filmów. Obsługiwana jest ogromna liczba formatów (AVI, MOV, MPG, WMV, WMA, 3GP), co ciekawe - można też wyświetlać napisy ekranowe w formacie SMI. Jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki, to NavRoad radzi sobie z plikami MP3, OGG, WAV i MKV. Wyświetlisz też zdjęcia w formatach JPG, BMP i GIF. Minusem jest brak wbudowanego twardego dysku czy pojemnej pamięci flash. Aby móc korzystać z bogatych możliwości urządzenia, trzeba się zaopatrzyć w dodatkową, pojemną kartę pamięci SD lub MMC.

easyDriver NAVI 007

<hr>

Informacje Connect

tel. 022 8432491

http://www.easydriver.pl

Cena 849 zł

Dołączone akcesoria ładowarka samochodowa, ładowarka sieciowa, samochodowy uchwyt montażowy, karta SD 512 MB

Wymiary 24x81x117 mm

Waga 205 g

Wyświetlacz 3,5-calowy

Pamięć 64 MB SDRAM

Czytnik kart SD/MMC

Czas pracy na baterii bd.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: