Droga z satelity


Obsługa odbiornika jest bardzo intuicyjna i wygodna dzięki dużemu ekranowi (litery wyświetlanej klawiatury są na tyle duże, że bez problemu można je wybierać palcem). Wystarczy kliknąć pojawiający się na ekranie przycisk Wprowadź nowy cel, a pojawi się interfejs wyszukiwania, w którym wpisujesz adres. Można się posłużyć także kodem pocztowym, ale urządzenie nie dysponuje ich pełną bazą. Wybierając miasto, można także sprecyzować punkt użyteczności publicznej (park, lotnisko, czy kino) we wskazanej miejscowości. Po ustawieniu celu należy rozważyć wybór opcji trasy. Jeśli jedziesz samochodem, program nawigatora JVC pokieruje cię trasą szybką, krótką lub "ekonomiczną". Możesz zażyczyć sobie unikania przeprawy promowej lub płatnych autostrad, wyszukać trasę dla rowerzystów, pieszych czy motocyklistów.

Dokładność mapy modelu PX70 sprostała naszym oczekiwaniom - bez problemu doprowadzał nas pod wskazane adresy - nawet gdy dojeżdżaliśmy do posesji położonej przy drodze gruntowej w jednej z podwarszawskich miejscowości. Dużą dokładnością cechują się także mapy krajów Europy Zachodniej.

Timex BodyLink

<hr>

Informacje

http://www.timex.pl

Cena 1098 zł

Waga 97 g

Wymiary 8x8cm

Wyświetlacz tylko w zegarku

Pamięć nie dotyczy

Czytnik kart brak

Czas pracy na baterii 3-5 godzin

Droga z satelity
Odbiorniki GPS współpracują z niektórymi modelami zegarków, przeważnie przeznaczonymi dla sportowców. Przykładem takiego rozwiązania jest Timex BodyLink. Zestaw skierowany do osób uprawiających sport składa się z czterech elementów: zegarka, odbiornika GPS, rejestratora zapisującego dane o treningu i opaski monitorującej pracę serca. Odbiornik GPS może się tutaj wydawać kwiatkiem do kożucha, tym bardziej, że możliwości wykorzystania nawigacji satelitarnej są mocno ograniczone. Zegarek nie umożliwia wczytania mapy, a funkcje związane z GPS sprowadzają się do mierzenia przebytej drogi i różnicy wzniesień. W czasie treningu funkcje te są niezwykle przydatne, zwłaszcza dla osób uprawiających biegi, intensywną turystykę górską czy nawet... jazdę na rolkach. Timex BodyLink może być zastosowany także do nawigacji, oczywiście w połączeniu z oddzielną mapą (najlepiej wyposażoną w siatkę geograficzną). W trybie nawigacji, jeśli tylko użytkownik się porusza, zegarek potrafi podać aktualne położenie - długość i szerokość geograficzną. Zegarek zawiera także przydatną funkcję nawigacji wstecznej. W czasie biegu czy wędrówki może zapamiętać położenie kluczowych punktów, a potem poprowadzić z powrotem do punktu startowego.

Odbiornik GPS w zestawie Timex BodyLink jest stosunkowo duży (dwukrotnie większy od samego zegarka), wymaga zasilania baterią AA i powinien być noszony w sposób zapewniający "widoczność" satelitów, np. na ramieniu. Zużywa dużo energii, zwykła bateria alkaliczna wystarczy zaledwie na kilka godzin pracy.

Easy Touch ET-907

<hr>

Informacje Pronox Technology

tel. 032 2075600

http://www.easytouch.pl

Cena 850 zł

Dołączone akcesoria ładowarka samochodowa, ładowarka sieciowa, samochodowy uchwyt montażowy

Wymiary 26x72x127 mm

Waga 192 g

Wyświetlacz 3,5-calowy

Pamięć 64 MB

Czytnik kart SD/MMC

Czas pracy na baterii bd.

Droga z satelity
Jednym z tańszych urządzeń nawigacyjnych jest palmtop, przygotowany wyłącznie do pełnienia funkcji GPS. Model ET-907 dysponuje typowym dla PDA dotykowym ekranem o 3,5-calowej przekątnej i rozdzielczości 240x320 pikseli. W porównaniu z większością testowanych tym razem odbiorników GPS Easy Touch ma sporo przycisków na froncie obudowy: wyłączenia urządzenia, wywołujący menu ustawień, Wstecz i Enter. Najistotniejsze wydają się jednak cztery przyciski do poruszania się po menu oraz + i - do powiększania i zmniejszania mapy. Palmtop jest wyposażony w system operacyjny Microsoft Windows CE Net 4.2 Core i procesor Samsung 2440 300 MHz, korzystający z 64 MB RAM, zatem nieco słabszy niż większość testowanych przez nas modeli. Daje się to odczuć podczas konfiguracji.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: