Drogi HP Envy 17 i tani Pavilion dm4 - bezprzewodowe kino domowe w laptopach

HP wprowadza na rynek dwa multimedialne laptopy orz akcesoria bezprzewodowe, które sprawią, że nasz laptop może być prawdziwym centrum multimedialnym do oglądania i streamowania filmów i słuchania muzyki. Laptopy HP Envy 17 i Pavilion dm4 posiadają obsługę HP Wireless Audio (przesyłanie strumieniowe dźwięku w całym domu do głośnika bezprzewodowego) oraz HP Wireless TV Connect (przesyłanie obrazu bezprzewodowo bezpośrednio na ekran telewizora).

HP dm4 Beats

HP ostro bierze się za wprowadzanie do swoich komputerów bezprzewodowego przesyłania filmów i muzyki. Wcześniej pisałem już o HP dv7-6140ew - laptopie do filmów z technologią Intel WiDi na pokładzie. Teraz mamy kolejne ciekawe multimedialne modele.

Drogi HP Envy 17 i tani Pavilion dm4 z technologią Beats

Laptop HP Envy 17 ma wbudowane sześć głośników i subwoofer, a także technologię HP Beats Audio, dzięki czemu filmy i muzyka mają brzmieć o wiele lepiej niż w innych laptopach. Technologia Beats Audio została opracowana przez HP we współpracy z artystą i producentem muzycznym Dr. Dre. Tę technologię ma wbudowaną również HP Pavilion dm4 Beats Edition.

Zobacz również:

  • Black Days - elektronika taniej nawet o 75%. Dostępne tysiące produktów

HP Wireless Audio — muzyka w eterze

Wbudowana w nowe laptopy HP Envy technologia Wireless Audio zmienia laptopa w domowy zintegrowany system audio. Rozwiązanie umożliwia przesyłanie strumieniowe wysokiej jakości dźwięku do maksymalnie czterech urządzeń zewnętrznych. Dostępny jest także osobny nadajnik o wielkości kciuka HP Wireless Audio, dla tych którzy nie mają HP Envy.

Drogi HP Envy 17 i tani Pavilion dm4 - bezprzewodowe kino domowe w laptopach

HP TV Connect

HP Wireless TV Connect - filmy 3D bez kabli na telewizor

Z kolei HP Wireless TV Connect pozwala na bezprzewodowe przesyłanie obrazu 3D HD z komputera do telewizora - trzeba jedynie umieścić przekaźnik w port HDMI w laptopie.

HP x7000 - bezprzewodowa myszka WiFi jako pilot?

Warto jeszcze wspomnieć, że do laptopów dostępna jest specjalna bezprzewodowa myszka WiFi. HP x7000 nie potrzebuje klucza USB do działania - jej zasięg to 9 metrów, a czas pracy akumulatora to 9 miesięcy (dwa razy więcej iż standardowe myszy Bluetooth).

HP Envy 17 i HP dm4 Beats - tanio czy drogo?

Laptop HP Pavilion dm4 Beats Edition pojawi się w sprzedaży w lutym w cenie 32 00 zł, a HP Envy 17 pojawi się w połowie stycznia w cenie od 6 tys. zł. Oddzielny nadajnik HP Wireless Audio będzie dostępny w cenie 450 zł, a HP TV Connect będzie kosztować 850 zł. Oba pojawią się już w lutym w Polsce.

Drogi HP Envy 17 i tani Pavilion dm4 - bezprzewodowe kino domowe w laptopach

HP dm4 Beats

Drogi HP Envy 17 i tani Pavilion dm4

Coraz więcej ludzi używa laptopów do oglądania filmów i słuchania muzyki zamiast sprzętu dedykowanego . Nowe laptopy i akcesoria HP - chociaż trochę drogie (WiDi jest tańsze), to ciekawa propozycja dla tych, którzy traktują laptopa jako centrum multimedialne.

A czy Wy często oglądacie filmy na laptopie?