Drony dostarczające...pizzę? Oczywiście! Zobaczcie, jak sobie z tym radzą

Drony, czyli bezzałogowe statki latające, kojarzą nam się przede wszystkim z zastosowaniami militarnymi. Czy jednak nie mogłyby np. dostarczać pizzy? Oczywiście, że tak!

Angielski oddział amerykańskiej sieci pizzerii Domino's Pizza postanowił znaleźć nowy, interesujący sposób na promocję swoich produktów. Zwrócił się więc w tym celu do agencji T+Biscuits, która wpadła na bardzo zaskakujący pomysł.

"Szukaliśmy innowacyjnego sposobu dostarczenia pizzy i pomyśleliśmy: co może być fajniejszego od latającej pizzy?" - czytamy na stronie agencji.

Aby zrealizować swój projekt sięgnęła ona po drona firmy AeroSight (nazwała go DomiCopter), który podczas około 10-minutowego lotu nad Shoreditch dostarczył do celu dwie gorące pizze. Wyprawa ta została nagrana i powstał z niej krótki filmik, który następnie zamieszczono w serwisie YuoTube. O sukcesie całego przedsięwzięcia może świadczyć fakt, że materiał ten w ciągu pierwszych 48 godzin obejrzano prawie 150 tysięcy razy, do czego również Was zachęcam:

Oczywiście zaprezentowany sposób dostarczania dronem pizzy jest obecnie w fazie eksperymentalnej i stanowi tylko reklamę. Pokazuje jednak wyraźnie, że koncepcja ta w pewnych warunkach jest możliwa do zrealizowania.


Zobacz również