Drony dostawcze to tylko jedna z innowacji. Amazon wyśle paczkę zanim ją zamówisz

Amazon ma zamiar na podstawie historii zamówień swoich klientów znacznie usprawnić proces wysyłki towarów. Firma rozważa wysyłanie paczek do centrów dystrybucji, a nawet dostarczanie ich do firm kurierskich jeszcze zanim użytkownik zdecyduje się na zakup danego produktu.

Amazon jest prężnie rozwijającym się i wielobranżowym sklepem internetowym. Zdobył na przestrzeni lat uznanie wielu internautów ze względu na sprawne obsługiwanie zamówień oraz wyróżniający się na tle konkurencji krótki czas dostawy produktów. Firma nie zwalnia jednak tempa i stale się rozwija. Opracowywane są kolejne rozwiązania, które mają skrócić czas oczekiwania na dostawę do minimum.

Półtora miesiąca temu Jeff Bezos zapowiedział wprowadzenie w 2015 roku bezosobowych dronów, które mają dostarczać towary do klienta w przeciągu godziny od złożenia zamówienia. Teraz dowiadujemy się, że firma ma nawet w planach wysyłanie produktów w stronę klienta, jeszcze zanim internauta na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej sklepu kliknie przycisk “Kup”.

Zobacz również:

Drony dostawcze to tylko jedna z innowacji. Amazon wyśle paczkę zanim ją zamówisz

Amerykański sklep internetowy posiada naprawdę olbrzymią bazę danych dotyczącą preferencji zakupowych klientów z całego świata. Amazon planuje wykorzystać te dane do estymacji kolejnych zakupów dokonywanych przez danego użytkownika. Dzięki temu jeśli algorytmy stwierdzą, że z dużą dozą prawdopodobieństwa klient zamówi jeden z artykułów z oferty sklepu, to paczka z jeszcze niezamówionym towarem i tak zostanie przekazana do lokalizacji najbliższej dla odbiorcy.

źródło:

źródło: blogs.wsj.com