DropIt - osobisty asystent do zarządzania plikami

Na nasz serwer trafiło najnowsze wydanie aplikacji DropIt - narzędzia służącego do łatwego porządkowania plików. Przyda się każdemu użytkownikowi, który ma mnóstwo danych na dysku twardym.

Użytkownik może w określony sposób filtrować pliki - np. według nazwy, katalogu, rozmiaru, daty, właściwości, zawartości, wyrażeń regularnych), a następnie wykonać automatycznie jedną z z 18 dostępnych akcji - przenoszenie, kopiowanie, kompresja, wypakowanie, zmiana nazwy, usuwanie, szyfrowanie, odszyfrowanie, otwórz za pomocą, prześlij, wyślij mailem, tworzenie galerii, tworzenie listy, tworzenie playlisty, utwórz skrót, kopiowanie do schowka, zmień właściwości i ignoruj​. Wszystkie akcje odnotowywane są w logu aktywności.

DropIt - osobisty asystent do zarządzania plikami

DropIt umożliwia także korzystanie z techniki "przeciągnij i upuść", może również integrować się z menu kontekstowym systemu oraz być obsługiwany z linii komend. DropIt jest darmowym programem rozpowszechnianym na zasadach open source. Najnowsze wydanie posiada numer 8.0 i można pobrać je z tej strony. Wprowadzono w nim poprawki techniczne.