DropTag: przed odbiorem paczki od kuriera sprawdzisz, czy nią nie rzucał

DropTag to bardzo interesujące rozwiązanie, dzięki któremu możemy sprawdzić, co się działo z naszą przesyłką kurierską. Stworzyła je firma Cambridge Consultants.

Obecnie praktycznie każdy z nas korzysta z przesyłek kurierskich. Niestety niekiedy pomimo nienaruszonej z wyglądu paczki jej zawartość okazuje się uszkodzona. Oczywiście mamy możliwość wcześniejszego otwarcia paczki przy kurierze i sprawdzenia przesyłanego towaru, lecz w praktyce wygląda to najczęściej inaczej: kurierzy zawsze się spieszą, a paczki są czasami tak opakowane, że trzeba poświęcić sporo czasu na ich otwarcie.

W przyszłości z pomocą może nam jednak przyjść zaprezentowane właśnie przez Cambridge Consultants rozwiązanie o nazwie DropTag. Składa się ono z dwóch elementów:

- pierwszym jest niewielkie urządzenie, w którym umieszczony został akcelerometr, moduł Bluetooth oraz zasilanie pozwalające nawet na 7 dni pracy

- drugi stanowi mobilna aplikacja, którą możemy zainstalować na smartfonie

Dzięki temu zestawowi podczas odbioru paczki możemy połączyć się z czujnikiem i pobrać dane, które pokażą nam, czy przesyłkę nie spotkały podczas transportu nieprzyjemne przygody, czyli np. czy komuś nie spadła na podłogę. Dodatkowo otrzymujemy również informację, kiedy dokładnie zdarzenie to miało miejsce.

Jeżeli więc otrzymany przez nas raport wskazuje na niezbyt łagodne traktowanie zamówionego towaru, możemy odstąpić od jego odbioru, lub poświęcić trochę czasu i sprawdzić dokładnie jego stan.

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia ceny DropTag. Tutaj jest naprawdę nieźle: według twórców urządzenia nie powinna ona przekroczyć 2 dolarów.

______________________

Co sądzicie o tym rozwiązaniu? Czy korzystalibyście z niego?


Zobacz również