Dropbox 1.0 - większa szybkość, nowe funkcje

W sieci pojawiła się finalna wersja programu Dropbox - klienta usługi internetowej, który ułatwia backup plików i współpracę na kilku komputerach jednocześnie. Nowa wersja jest szybsza, poprawiono klient Mac OS, a dzięki funkcji Selective Sync indywidualnie ustawić można synchronizację plików.

Dropbox to jedno z najpopularniejszych narzędzi do automatycznego backupu i synchronizacji plików. Jest dostępny w wersjach Windows, Linuks, Mac OS X i dla systemów mobilnych.

Dropbox tworzy w systemie własny katalog i synchronizuje z serwerem umieszczane w nim pliku. W wersji 1.0 funkcja Selective Sync pozwala użytkownikom netbooków i komputerów z małym dyskiem ograniczyć liczbę plików przechowywanych na własnym komputerze.

Zobacz również:

  • Bądź produktywny i zapanuj nad chaosem w swojej głowie! Oto najlepsze aplikacje do robienia notatek
  • Jak wyłączyć tworzenie kopii zapasowych zdjęć na koncie Google [PORADA]

Aby poprawić wydajność, twórcy usługi przebudowali też silnik synchronizacji, zużywający obecnie znacznie mniej pamięci. Setki poprawek, które zawiera wersja finalna znacznie zmniejszyły czas przesyłania plików.

Usługa Dropbox dostępna jest dla smartfonów i tabletów z systemami BlackBerry OS, iOS i Android. Wersja bezpłatna umożliwia przechowywanie 2GB plików (wykonywanie zadań pozwala rozszerzyć katalog aż do 10 gigabajtów).

Konfigurację programu opisujemy w artykule pt. "Jak zainstalować Dropbox".


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: