Dropbox - dodatkowe 5 GB za darmo

Usługa Dropbox pozwala na darmowe przechowywanie 2 GB danych w chmurze. Teraz można zwiększyć pojemność konta do 7 GB. W tym celu należy pobrać wersję beta Dropboksa 1.3.13, który automatycznie dodaje filmy i zdjęcia z urządzeń zewnętrznych podłączonych do komputera i przy każdym takim procesie dodaje nam 500 MB.

Dropbox

Aby skorzystać z oferty należy pobrać wspomnianego Dropboksa 1.3.13 i podłączyć nasz aparat, kamerę, smartfon lub kartę pamięci do komputera. Dropbox powinien wtedy automatycznie pobrać zdjęcia i filmy do nowego folderu Camera Uploads i zsynchronizować je z naszym kontem. Wcześniej warto jednak zrobić kopię przechowywanych w chmurze plików (program jest w fazie beta).

Po wgraniu naszych zdjęć i filmów na serwer, pojemność naszego wzrośnie o 500 MB i będzie tak za każdym razem, gdy skorzystamy z nowej opcji Dropboksa. Proces ten można powtórzyć 10 razy aby uzyskać nawet do 5 GB dodatkowej pojemności.

Zobacz też: Pliki w chmurze

Nowa opcja automatycznego wgrywania zdjęć na serwer niekoniecznie jest tym, czego pragną wszyscy użytkownicy, ale możliwość zdobycia dodatkowego miejsca w chmurze jest już znacznie bardziej kusząca. Oczywiście zdjęcia i filmy można z niej usunąć, a wgrać dowolne inne pliki, które nas interesują. Wzrost pojemności ma być stały.