Dropbox kupuje startup Bubbli - serwis oferujący zdjęcia 3D w 2D

Bubbli to serwis, który nie jest jakoś specjalnie popularny, jednak wkrótce może to ulec zmianie, ponieważ nabył go jeden z większych graczy na rynku przechowywania danych w chmurze.

Bubbli dostało się pod skrzydła Dropboxa. Jak podano w oficjalnym oświadczeniu, ma to na celu umożliwić "nowe drogi do zachowywania wspomnień zarejestrowanych na zdjęciach". Usługa ta zostanie zintegrowana z Dropboxem, a ponieważ używa go w naszym kraju wielu ludzi, warto przyjrzeć się, co ma do zaoferowania. Bubbli to usługa pozwalająca na tworzenie zdjęć 360° w "bąbelkach", czyli otrzymujemy możliwość zrobienia takiego bąbelka jak poniżej.

Dropbox kupuje startup Bubbli - serwis oferujący zdjęcia 3D w 2D

Oprócz tego użytkownik aplikacji dostaje opcję tworzenia własnych albumów, polepszenia jakości fotek, a także robienia rozległych panoram. Nie brak rónież wspomnianego w tytule wyświetlania fotek 3D. Przejęcie przez Dropboxa takich możliwości oznacza prawdopodobnie, że będzie on rozszerzał swoje usługi o tego właśnie typu funkcje - Bubbli ma bowiem zostać zintegrowane z serwisem. Póki co nie wiadomo jednak, czy będą to opcje dostępne dla każdego, czy też dla posiadaczy płatnych kont w serwisie.

Zobacz również:

  • Nowe narzędzie Google pomoże znaleźć porzucone projekty w chmurze i usunąć je