Dropbox po liftingu. Korzystne zmiany

Dropbox, popularne narzędzie do przechowywania danych na dysku internetowym, doczekał się renowacji strony WWW. Wśród nowości: skróty klawiszowe, różne tryby widoku czy metoda drag-and-drop.


Przed aktualizacją, strona internetowa dropbox.com była nieco niepraktyczna. Nie można było choćby w prosty sposób przeglądać zdjęć, bez konieczności otwierania każdego z nich osobno. W końcu, właśnie dlatego powstały usługi pokroju views.fm, zmieniające Dropbox w galerię zdjęć czy odtwarzacz multimedialny.

Dropbox - nowy interfejs aplikacji webowej

Nowy interfejs Dropboksa działa w sposób zbliżony do eksploratora znanego z systemu operacyjnego. Po kliknięciu wskazanego pliku, pojawia się belka z opcjami jak z menu kontekstowego Windows (są różnice, jak opcja: "starsze wersje plików").

Zobacz również:

  • Jak wyłączyć tworzenie kopii zapasowych zdjęć na koncie Google [PORADA]
  • Bądź produktywny i zapanuj nad chaosem w swojej głowie! Oto najlepsze aplikacje do robienia notatek

Dropbox obsługuje również skróty klawiszowe. Podobnie jak w systemie operacyjnym Windows, możliwe są choćby kombinacje z klawiszem CTRL, np.

CTRL+A => zaznacz wszystkie

CTRL+C => kopiuj wybrane pliki

CTRL+V => wklej pliki

A także proste skróty, takie jak Delete - usuń wybrane pliki, F2 - zmień nazwę czy Enter - otwórz lub pobierz plik.

Drag-and-drop oraz galerie zdjęć

Kolejna nowość to metoda przenoszenia plików drag-and-drop (pol. przeciągnij i upuść). Umożliwia ona łatwe przenoszenie plików na wirtualny dysk z użyciem kursora myszy. Wystarczy "przeciągnąć" ikonkę pliku z pulpitu czy katalogu na twardym dysku.

Odnowiony Dropbox spodoba się też internautom, którzy używają go do przechowywania zdjęć. Pojawił się bardzo ładny tryb galerii (z miniaturkami fotografii).

Podsumowując: Dropbox bardzo poprawił stronę internetową. Z narzędzia łatwiej teraz skorzystać nawet bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: