Dropbox rośnie w siłę - zatrudnia byłą sekretarz stanu USA

Przechowywanie danych w usłudze Dropbox to rzecz powszechnie znana i używana przez miliony ludzi na całym świecie. Zarząd firmy zasiliły nowe osoby - w tym Condoleezza Rice, była sekretarz stanu USA.

Condoleezza Rice swoja funkcję pełniła w latach 2005-2009, mając ponad sobą tylko prezydenta George W. Busha. Nim weszła do polityki, zajmowała się między innymi pracą w zarządach Hewlett-Packard oraz Transamerica Corporation. Miała także wpływ na nasz kraj - 20 sierpnia 2008 roku podpisała umowę z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim o budowie tarczy antyrakietowej w Polsce. Jaką więc będzie odgrywać rolę w Dropboxie? Jak ogłoszono to na jego oficjalnym blogu, ma pomóc w globalnej ekspansji firmy na świecie, w czym pomoże jej doświadczenie w polityce.

Dropbox rośnie w siłę - zatrudnia byłą sekretarz stanu USA

Condoleezza Rice

Jednak Condoleezza Rice to nie jedyny nowy "nabytek" firmy. W lutym w zarządzie znalazło się miejsce również dla Dennisa Woodside'a, który przez lata był CEO Motoroli, a w Dropboxie będzie dyrektorem operacyjnym. Trzecim nowym VIP-em w firmie jest Sujay Jaswa. Nowo mianowany ma odpowiadać za kontakty z kluczowymi partnerami firmy i nadzorować jej konta.