Dropbox trafi do smartfonów oferowanych przez T-Mobile

W następstwie nawiązanej właśnie współpracy pomiędzy Deutsche Telekom i dostawcą usługi Dropbox T-Mobile zaoferuje smartfony z preinstalowaną aplikacją Dropbox.

Deutsche Telekom to największym operator telekomunikacyjny w Unii Europejskiej, który jest m.in. właścicielem T-Mobile, międzynarodowego operatora telefonii komórkowej. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że zamierza on wprowadzić pewne interesujące zmiany w oferowanych klientom smartfonach pracujących pod kontrolą Androida. Od października na większości z nich pojawi się bowiem preinstalowana aplikacja Dropbox. Dodatkowo na blogu poświęconym tej popularnej usłudze możemy przeczytać, że obie firmy zamierzają także współpracować, "aby pomóc użytkownikom iOS i Androida odkryć Dropboksa". Niestety póki co nie wiemy, w jaki sposób chcą tego dokonać.

Porozumienie nie dotyczy rynku niemieckiego. Smartfony z Dropboksem na pokładzie mają się pojawić w wybranych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Co ważne, podobno jest to „dopiero początek”, więc wkrótce powinniśmy oczekiwać informacji o podobnych porozumieniach zawartych z kolejnymi operatorami.

Nowe porozumienie pozwoli usłudze Dropbox dotrzeć do milionów nowych klientów i mocniej powalczyć z bardzo ostatnimi miesiącami aktywną konkurencją, Google Drive i Microsoft OneDrive.