Dropbox wkrótce bez wsparcia dla Windows XP

Aplikacja Dropbox wkrótce przestanie działać na komputerach z Windows XP.

Windows XP przestał być wspierany przez Microsoft 9 kwietnia 2014 roku. Po zakończeniu kilka dni temu wspierania "staruszka' przez przeglądarkę Google Chrome dzisiaj przyszła kolej na usługę Dropbox.

"29 sierpnia 2016 roku desktopowa aplikacja Dropbox przestanie wspierać Windows XP. Zostaniesz automatycznie wylogowany z wszystkich kont połączonych z komputerem korzystającym z tego systemu. Ponownie będziesz mógł się zalogować po aktualizacji do systemu Windows Vista lub nowszego" - zapowiada zespół Dropbox.

Jeżeli nie chcesz być zaskoczony zablokowaniem dostępu do swoich plików z poziomu desktopowej aplikacji powinieneś już zainteresować się aktualizacją 15-letnich okienek. Jeżeli tego nie zrobisz będziesz musiał się logować do usługi Dropbox za pośrednictwem przeglądarki (dropbox.com), lub urządzenia przenośnego.

Do Windows XP wciąż należy ok. 10% rynku. Udział ten systematycznie jednak spada, w czym mają udział firmy, które podobnie jak Dropbox przestają wspierać ten znienawidzony przez Microsoft system w swoich aplikacjach.