Dropbox wprowadza świetne funkcje. Zapisz się, aby poznać je wcześniej od innych

Usługa Dropbox doczeka się wkrótce nowej funkcji o nazwie Documents Preview. Dzięki niej możliwe będzie podejrzenie zawartości pliku przed jego pobraniem.

Usługa Dropbox ma miliony zadowolonych użytkowników na całym świecie. Z pewnością jednak będą oni jeszcze bardziej zadowoleni, gdy udostępniona zostanie im nowa funkcja o nazwie Documents Preview. Dzięki niej nie będą oni bowiem musieli już pobierać wybranego dokumentu na dysk, aby sprawdzić jego zawartość. Będą go bowiem mogli wcześniej podejrzeć (nie edytować). Obecnie wspierane formaty to PDF, DOC, DOCX, PPT i PPTX. Niestety zabrakło wśród nich plików Excel, lecz prawdopodobnie z czasem i one zostaną dodane do listy.

Jeżeli jesteście zainteresowani nową funkcjonalnością, Dropbox udostępnił właśnie specjalną stronę, na której musicie się zalogować, aby móc zapoznać się z podglądem dokumentów zanim zostanie on szeroko udostępniony wszystkim użytkownikom (ma to nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy).

Zobacz również:

  • Bądź produktywny i zapanuj nad chaosem w swojej głowie! Oto najlepsze aplikacje do robienia notatek

To nie wszystko

Podgląd dokumentów to jednak nie jedyna niespodzianka przygotowana przez popularną usługę. Zajęła się ona bowiem również systemem zarządzania zdjęciami oddając użytkownikom do dyspozycji wirtualne albumy prezentujące zdjęcia przechowywane w dowolnych katalogach.

Tutaj też możecie skorzystać ze specjalnej strony pozwalającej na wcześniejszy dostęp do nowej funkcji.

_____________

Super. Chętnie zobaczyłbym teraz minę Steve'a Ballmera, który opisując kilka ni temu możliwości nowego Office'a 365 w zakresie synchronizacji i usługi chmury, nazwał Dropbox'a "małym startupem". Ten "mały startup" z pewnością napsuje mu jeszcze krwi...


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: