Dropbox z funkcją przesyłania plików dla osób niemających konta

Usługa Dropbox doczekała się interesującej funkcji "Prośby o pliki".

Dropbox, szalenie popularna usługa oferująca do dyspozycji internautów przestrzeń na swoich serwerach, posiada szereg przydatnych funkcji, które właśnie zostały wzbogacone kolejną o nazwie Prośby o pliki. Dzięki niej osoby, które nie mają konta w usłudze mogą się dzielić plikami z osobami takie konto posiadającymi. Aby skorzystać z tej możliwości użytkownik Dropboksa musi zaprosić osobę, od której chce otrzymywać pliki. Będą one przesyłane do specjalnie utworzonego na tę okazję folderu, lub folderu, który sam wybierze.

Aby "rozpocząć zabawę" należy kliknąć w okno Utwórz prośbę o pliki:

Dropbox - funkcja "Prośby o pliki"

Dropbox - funkcja "Prośby o pliki"

Następnie przejść proces weryfikacji adresu e-mail:

Dropbox - weryfikacja adresu e-mail

Dropbox - weryfikacja adresu e-mail

Po zakończeniu tego procesu można Utworzyć prośbę o plik:

Dropbox - funkcja prośby o pliki

Dropbox - funkcja prośby o pliki

Użytkownik Dropboksa otrzymuje możliwość określenia typu akceptowanych plików, które będzie widział jedynie on, chyba, że zdecyduje się na ich udostępnienie. W kolejnym kroku utworzone zostanie łącze, które kopiując należy wysyłać zapraszanym osobom (można też zlecić, aby Dropbox przesłał im na skrzynkę wspomniany link):

Dropbox - funkcja Prośby o plik (etap wysyłania łącza)

Dropbox - funkcja Prośby o plik (etap wysyłania łącza)

Osoba, która otrzymała wspomniane łącze (użytkownik Dropboksa może je w dowolnej chwili zablokować) klikając w nie otwiera w przeglądarce następujące okno:

Dropbox - funkcja Prośby o pliki

Dropbox - funkcja Prośby o pliki

Jedyne co musi zrobić, to wybrać odpowiedni plik (pliki) z dysku i go przesłać. Cały proces przebiega bardzo sprawnie. Wysłany plik bardzo szybko trafia do udostępnionego folderu.

Na koniec warto dodać, że nowa funkcja dostępna jest obecnie tylko dla kont Dropbox Pro i Podstawowy. U zespołów Dropbox dla firm pojawi się "wkrótce".

Pobierz: Dropbox