Dropbox zdobył 100 mln użytkowników w sześć miesięcy

Usługa Dropbox rośnie w siłę, co potwierdziła właśnie udostępnioną na blogu grafiką informującą o zdobyciu 300-milionowego użytkownika.

Dropbox to cechująca się prostą obsługą aplikacja, która cieszy się ogromną popularnością i przez wielu internautów uznawana jest za najlepszą usługę przechowywania plików w chmurze. Jej atutem jest popularność otwartego API (ang. Application Programming Interface), który deweloperzy chętnie wykorzystują przy integracji ze swoimi aplikacjami. Ponadto Dropbox stale się rozwija dodając coraz to nowe elementy.

Dropbox osiąga kolejny kamień milowy

Dropbox zdobywa użytkowników w zastraszającym tempie pozostawiając w tyle tak potężną konkurencję jak OneDrive Microsoftu, czy Google Drive. Na blogu usługi pojawiła się wczoraj potwierdzająca to następująca grafika:

Dropbox zdobył 100 mln użytkowników w sześć miesięcy

Dropbox ma już 300 mln użytkowików

Jak widać, obecnie z usługi tej korzysta 300 milionów użytkowników. Pierwsze 100 milionów zgromadziła pod koniec 2012 roku, natomiast drugie rok później. Zdobycia 300-milionowego użytkownika udało jej się jednak dokonać w rekordowym tempie. Potrzebowała bowiem na to zaledwie sześciu miesięcy.