Dropbox zwiększa mocno tempo synchronizacji plików

Dobra wiadomość dla użytkowników popularnego folderu sieciowego Dropbox. Firma zainwestowała w infrastrukturę, co znacząco wpłynęło na szybkość synchronizacji plików.

Nie bez znaczenia jest tu także nowa funkcja - Streaming Sync. Dzięki niej nawet duże pliki, mające ponad 500 MB, da się zsynchronizować w czasie krótszym niż pięć minut - poprzednio było na to potrzeba ponad sześciu. Jak wyjaśnia to na swoim blogu Nipunn Koorapati, inżynier Dropboxa, Streaming Sync działa za pomocą synchronizacji plików poprzez wielu klientów jednocześnie. Choć Dropbox chwali się, że szybkość może wzrosnąć nawet dwukrotnie, to jednak i tak wszystko zależy przecież od przepustowości łącza internetowego użytkownika. Przy szybkości 5 MB/s szybkość synchronizacji powinna być większa o ok. 25%.

Dropbox zwiększa mocno tempo synchronizacji plików

Streaming Sync dostępny jest w wydaniach Dropbox od 2.10 wzwyż, a także udostępnianych często edycjach beta. Wydanie oznaczone numerem 2.10.1 można pobierać już z naszych stron - wystarczy kliknąć TUTAJ i sprawdzić samemu, czy nowa funkcja rzeczywiście przyśpiesza synchronizację plików.