Dropbox zwiększa pojemność kont Pro po ostatnich zmianach w Google Drive

Dropbox to jedna z najpopularniejszych usług przechowywania plików w chmurze skierowana do firm i klientów indywidualnych. Dla osób zainteresowanych kontami Pro mamy dobrą wiadomość. Twórcy zwiększyli znacznie pojemność chmury na pliki bez podwyższania cen.

Użytkownicy usługi Dropbox Pro do tej pory mieli do wyboru różne opcje abonamentowe różniące się pojemnością oraz ceną. Od teraz użytkownicy mogą wykupić wyłącznie jeden abonament w cenie 9,99 dolara miesięcznie lub 99 dolarów rocznie. W zamian za to otrzymają dostęp do 1 TB przestrzeni dyskowej.

Do tej pory Dropbox inkasował 9,99 dolara miesięcznie (99 dolarów rocznie) za 100 GB pojemności, 19,99 dolara na miesiąc lub 199 dolarów za rok za 200 GB, a w ramach opłaty miesięcznej 49,99 dolara lub rocznej 499 dolarów - 500 GB. Teraz najtańszy plan ma dwukrotnie większą pojemność w chmurze, niż najdroższy przed zmianą.

Nowy plan Dropbox Pro to jednocześnie 10 razy więcej miejsca na dane, niż jeszcze wczoraj za tę samą cenę. Nie jest to jednak zaskoczeniem po ostatnich zmianach w cenniku Google Drive oraz wprowadzeniu przez Microsoft promocji oferującej 1 TB miejsca w chmurze użytkownikom pakietu Office 365.

Oprócz tego ekipa odpowiedzialna za rozwój chmury Dropbox zapowiedziała kilka ciekawych funkcji, które mają pomóc użytkownikom w jesze lepszym zarządzaniu zasobami swoich plików, w tym chronienie linka do pliku hasłem i automatycznego wygasania linku po określonym czasie. Oprócz tego Dropbox pozwoli na automatyczne wyczyszczenie danych ze skradzionego urządzenia.