Drożej, ale szybciej

Dzisiaj wszedł w życie nowy cennik usług telekomunikacyjnych TP SA. Pomimo podwyżki do końca marca br. w weekendy i święta rozmowy lokalne, strefowe i połączenia z Internetem będą objęte promocją. TP SA zapowiada również rozbudowę międzynarodowego łącza do Internetu i zwiększenie jego przepustowości do 155 Mb/s.

Począwszy od 17 stycznia, podrożały ceny usług telekomunikacyjnych, świadczonych przez TP SA. Cena połączenia miejscowego wzrosła z 29 do 33 groszy (z VAT). Tyle zapłacimy za 3-minutową rozmowę miejscową w godzinach 8.00-22.00 oraz za 6-minutowe połączenie w godzinach 22.00-8.00. Zmieniła się również opłata abonamentowa z 18,30 zł (15 zł plus VAT) na 24,40 zł (20 zł plus VAT). Jednocześnie TP SA wprowadziła promocyjną taryfę na połączenia miejscowe i strefowe w soboty, niedziele i dni świąteczne. Impuls w tych dniach będzie naliczany co sześć minut, a nie co trzy, jak dotychczas. Oznacza to dwukrotnie tańsze rozmowy w weekendy i dni świąteczne. Promocja ta potrwa od 17 stycznia 2000 r. do 31 marca 2000 r. Na obecnym poziomie pozostają natomiast połączenia do operatorów sieci komórkowych, międzymiastowe, międzynarodowe i koszty przyłączenia do sieci telekomunikacyjnej.

TP SA zapowiada też, że w dniach 17-31 stycznia 2000 r. będą wykonywane prace związane z przebudową międzynarodowego łącza do Internetu, które mają na celu zwiększenie przepustowości do 155 Mb/s. W związku z tym, w pracy abonentów sieci POLPAK-T, korzystających z dostępu do Internetu, mogą wystąpić pewne zakłócenia.

Więcej informacji: www.tpsa.pl/