Drożeje usługa sieciowa Xbox Live

Jeszcze nie ma jej w Polsce, a już możemy się zacząć bać o zawartość naszych portfeli. Microsoft zdradził, że podnosi ceny swojej usługi sieciowej. Póki co tylko w czterech krajach. Warto jednak zastanowić się, czy wpłynie to na rodzimą wersję Xbox Live.

Osoby marzące o graniu w sieci na konsoli Xbox 360, muszą za tę przyjemność płacić. Choć podstawowa wersja usługi Xbox Live jest darmowa, to już za jej "złoty" odpowiednik (umożliwiający chociażby granie) trzeba płacić. Robi to mniej więcej połowa osób z ponad dwudziestu milionów, które korzystają z usługi. I to właśnie ta połowa nie będzie zadowolona z wiadomości, którą w imieniu swojego pracodawcy przekazał Larry Hryb znany graczom jako Major Nelson.

Napisał on na swym blogu, że od pierwszego listopada tego roku, Xbox Live zdrożeje w USA, Kanadzie, Meksyku i Zjednoczonym Królestwie. I choć podwyżka ceny nie jest duża, to wiadomo, że nie spodoba się ona tym, którzy będą musieli wydawać więcej. W USA ceny wzrastają z 7,99 na 9,99 (abonament miesięczny), z 19,99 na 24,99$(abonament na trzy miesiące) i 49,99 na 59,99 (abonament roczny).

Zobacz również:

  • Xbox Live nie działa. Co się dzieje? Czy jest awaria?
  • W Biedronce pojawiły się smartwatche - taniej ich nie znajdziesz
  • Czy wiesz, że Windows 11 Cię szpieguje? Pokazujemy, jak to powstrzymać

Nie wiadomo niestety czy ta decyzja będzie miała jakikolwiek wpływ na wielbicieli elektronicznej rozrywki z Polski. W naszym przypadku Xbox Live - po wielu latach czekania - startuje dopiero w listopadzie tego roku. Rodzimy oddział Microsoftu nie podał jeszcze do publicznej wiadomości informacji na temat oficjalnej ceny abonamentu. W trakcie imprezy Xbox Fun Day 2010, która zakończyła się w ostatni weekend sierpnia, mówiono jednak sporo o atrakcjach czekających na osoby, które zamierzają korzystać z Xbox Live w naszym kraju.