Droższy nie oznacza lepszy! Plastikowy Galaxy S21 odporniejszy od S21+

Smartfony z rodziny Galaxy S21 wykonane są z różnych materiałów. Najnowsze wideo pokazuje, że najtańszy model jest znacznie odporniejszy na upadki od droższych braci.

Dziwisz się, że flagowiec Samsunga za prawie 4000 zł ma plastikową obudowę? W praktyce okazuje się, że jest ona wytrzymalsza od szklanych plecków zastosowanych w droższych modelach Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra.

Bazowy Samsung Galaxy S21

Bazowy Samsung Galaxy S21

Samsung w zeszłym roku zszokował nas informację, że bazowe wersje flagowców z rodziny Galaxy Note oraz Galaxy S otrzymają plecki wykonane z tworzywa sztucznego. Oznacza to, że urządzenia za około 4000 zł otrzymają obudowę podobną do tej ze smartfonów za 1000-1500 zł.

Zobacz również:

Nadal nie pochwalamy tej decyzji, ale wszystko wskazuje na to, że plecki wykonane z tworzywa sztucznego mają jedną zaletę. Mowa o wytrzymałości na upadki.

Allstate Protection Plans przeprowadziło kilka drop testów najnowszych modeli z rodziny Galaxy S21. Wynikami pochwalono się w krótkim materiale wideo opublikowanym na portalu YouTube. Wynika z niego, że wytrzymałość Galaxy S21, Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra podczas upadku na ekran jest podobna do poprzedników. We wszystkich modelach podczas upadku z wysokości sześciu stóp zbił się ekran. Najlepiej poradził sobie najmniejszy i najlżejszy Galaxy S21, a najgorzej najcięższy, największy i najdroższy Galaxy S21 Ultra.

Znacznie ciekawiej wygląda upadek na plecy. Plastikowy Samsung Galaxy S21 po upadku posiadał zaledwie kilka kosmetycznych uszkodzeń. Nawet po dwukrotnym upadku telefon nie uszkodził się. W przypadku droższy modeli Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra zaledwie jeden upadek wystarczył, aby stłuc tylną szybkę.

Jak widać smartfony z rodziny Galaxy S21 nie są wybitnie odporne na uszkodzenia. Kupiłeś Galaxy S21, Galaxy S21+ lub Galaxy S21 Ultra? Zapoznaj się naszym rankingiem najlepszych pokrowców, które uchronią Cię przed dodatkowymi wydatkami na naprawy.

Źródło: phonearena.com