Druga beta Microsoft FrontPage 10

Firma Microsoft opublikowała drugą betę kolejnej wersji aplikacji FrontPage, oprogramowania do tworzenia i zarządzania serwisami internetowymi.

Firma Microsoft wydała drugą wersję beta aplikacji o kodowej nazwie FrontPage 10, która pojawi się na rynku w połowie przyszłego roku. Najnowsza wersja oprogramowania do tworzenia i zarządzania serwisami internetowymi została zaopatrzona m.in w możliwość tworzenia spersonalizowanej Photo Gallery do przeglądania zdjęć i obrazków, wyboru modyfikowalnych interfejsów, porządkowania i edytowania obrazów i przełączania się pomiędzy widokami. Korzystając natomiast z funkcji 'Automatic Web Content Application' użytkownicy mogą wprowadzać nową i aktualizować starą zawartość swojej strony internetowej z poziomu FrontPage 10.

Program oferuje także uaktualnione narzędzia do zarządzania serwisem internetowym pozwalające na śledzenie, które strony są najczęściej odwiedzane i jaką 'ścieżką' czytelnicy odnajdują dane informacje. Lista 10 najpopularniejszych stron może zostać opublikowana online, a rezultaty na bieżąco uaktualniane i przeglądane według różnorodnych kryteriów.

Kolejne nowe opcje pozwalają użytkownikom gromadzić i współdzielić informacje, dokumenty i strony WWW. 'SharePoint Team Collaboration Application' umożliwia zespołowi projektantów edytowanie zawartości stron opartych na technologii SharePoint bezpośrednio z przeglądarek internetowych. Użytkownicy mogą kontrolować funkcjonowanie kodu HTML, reformatować strony, określać znaczniki kodowania kolorów, wcięć i łamania tekstu.

www.microsoft.com


Zobacz również