Druga "ósemka"

Ośmiokrotny zapis DVD nie jest już domeną Plextora. Do sprzedaży weszła nagrywarka Lite-On, która parametrami dorównuje japońskiemu "królowi jakości".

W ciągu ostatnich czterech miesięcy firma Lite-On wprowadziła aż trzy modele nagrywarek DVD, zmieniając zupełnie sytuację na rynku. Jej napędy są nie tylko tańsze od konkurentów, lecz także wyjątkowo szybkie. Co więcej, podobnie jak nagrywarki CD-RW tajwańskiego producenta, nagrywarki DVD także okazały się bardzo łatwe do "podkręcania": za pomocą specjalnej aplikacji krążącej w Internecie oraz odpowiednio zmodyfikowanego firmware’u można z jednoformatowego modelu LDW-401S uzyskać wieloformatowy LDW-411S. Oczywiście wykonanie takiego zabiegu wiąże się z utratą gwarancji, a ponadto niuanse licencyjne (Lite-On musiał wykupić prawa do obsługi formatu DVD-R/RW w LDW-411S) powodują, że wgranie "złamanego" firmware’u jest de facto nielegalne.

Nic dziwnego, że wraz z pojawieniem się informacji o LDW-811S zaczęto spekulować na temat możliwości programowego przekształcenia LDW-411S w model różniący się tylko dwukrotnie szybszym zapisem DVD+R. W czasie, gdy testowaliśmy najnowszy model Lite-Ona, nie znaleziono jeszcze jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

http://www.ab.pl Cena 790 zł


Zobacz również