Drugi oddech Corela

Firmę Corel, kanadyjski producent oprogramowania graficznego przedstawia swoje nowe produkty.

Firma Corel po niedawnych kłopotach finansowych i pomocy udzielonej przez Microsoft, wykorzystała targi Macworld Expo do zaprezentowania swojej nowej oferty skierowanej w równym stopniu do użytkowników Macintoshy, co pecetów.

Przedstawiciele Corela przedstawili wersje beta aplikacji Corel KnockOut 1.5.1 i Bryce 4.1 dla Mac OS X, aktualizację Corel Painter 6.1 oraz ujawnili terminy premier kolejnych programów dla komputerów Apple.

KnockOut 1.5.1, potężna aplikacja do maskowania i tworzenia cyfrowych kompozycji fotograficznych została zaopatrzona w interfejs Aqua, a popularny program Bryce do tworzenia abstrakcyjnych obiektów i krajobrazów trójwymiarowych pracuje teraz wydajnie w Mac OS X, a jego interfejs bardziej odpowiada przyzwyczajeniom makowych grafików.

Dostępny do pobrania z witryny producenta jest także poprawiony i rozbudowany Painter 6.1, oferujący teraz udoskonalone funkcje 'Soften','Sharpen' i 'Highpass' oraz nowy efekt 'Woodcut'.

Przedstawiciele Corela zapowiedzeli także wydanie PhotoPainta 10 z interfejsem Aqua w lecie 2001 oraz wcześniejszą wersję dla Mac OS 9.1. Do nowych opcji PhotoPainta 10 należy m.in. wbudowany mechanizm zarządzania kolorami pomagający podczas korzystania z wielu różnych drukarek.

Do pozostałych zapowiedzi należy m.in. uaktualniony Bryce 5 w maju bieżącego roku, następnie Painter 7, CorelDraw 10 oraz Kai's Power Tools 7 i KnockOut 2.

http://www.corel.com


Zobacz również