Druk 3D: 27-letni Japończyk aresztowany za wydrukowanie broni

W Japonii aresztowano mężczyznę, który na domowej drukarce 3D wydrukował kilka pistoletów.

Wspaniała technologia druku 3D pozwala również na drukowanie elementów, z których można złożyć broń. Z takiej możliwości postanowił skorzystać 27-letni pracownik Shonan Institute of Technology w Fujisawa, Yoshitomo Imura, który za kilkaset dolarów kupił przez Internet drukarkę 3D oraz pobrał odpowiednie pliki pozwalające mu na wydrukowanie z tworzywa sztucznego kilku pistoletów.

Policja czuwa...

Śledztwo rozpoczęło się, gdy policja natrafiła na zamieszczone przez mężczyznę w serwisie YouTube wideo, w którym chwali się wydrukowanymi przez siebie pistoletami. Funkcjonariuszy bardzo zainteresował też jego następujący komentarz:

"Prawo do noszenia broni palnej jest podstawowym prawem człowieka"

Koniec końców Yoshitomo Imura został aresztowany. Policjanci zabezpieczyli w jego domu kilka sztuk wydrukowanych pistoletów, z których dwa podobno mogły strzelać z prawdziwych naboi. Tych jednak nie znaleźli.

"Produkowałem broń w domu na drukarce 3D, ale nie wiedziałem, że to nielegalne" - powiedział po zatrzymaniu mężczyzna.

Yoshitomo Imura z pewnością przejdzie do historii ponieważ jako pierwszy Japończyk (prawdopodobni również jako pierwszy na świecie) został aresztowany za posiadanie broni wyprodukowanej metodą druku 3D.