Druk 3D - powstał pierwszy prawdziwy pistolet. To już nie są żarty...

Firma Solid Concepts wydrukowała pierwszy na świecie pistolet z metalu, konkretnie model Colt M1911.

Technologia druku przestrzennego to rozwiązanie, które może zmienić nasze życie. Wyobraźmy bowiem sobie np. sytuację, w której kupujemy w internetowym sklepie projekt jakiejś rzeczy, a następnie drukujemy ją na naszej drukarce 3D. Technologia ta może jednak znaleźć także niebezpieczne zastosowanie i być wykorzystana do wyprodukowania w domowym zaciszu broni.

Kiedy będzie to możliwe?

Ostatnie wydarzenia wydają się potwierdzać, że wcześniej niż się wielu z nas wydaje. Firma Solid Concepts wydrukowała bowiem właśnie pierwszy na świecie pistolet, który nie jest wykonany z plastiku (dotychczasowe tego typu konstrukcje chociaż groźne, były bardzo delikatne i szybko ulegające zniszczeniu), lecz z metalu. Testy potwierdziły, że jest on wytrzymały i bardzo precyzyjny:

Dla uspokojenia należy jednak dodać, że póki co, elementy pistoletu zostały wykonane przez fachowców korzystających z bardzo kosztownej przemysłowej drukarki 3D. Warto jednak pamiętać, że technologia druku 3D rozwija się w ostatnim okresie bardzo dynamicznie...

Zobacz również:

  • Usain Bolt twarzą drukarek Epson EcoTank