Druk 3D prosto z Adobe Photoshop możliwy po aktualizacji

Adobe zaktualizowało swój sztandarowy produkt, jakim jest oprogramowanie Photoshop CC. Od teraz użytkownicy będą mogli za jego pomocą łatwo i wygodnie przygotowywać trójwymiarowe projekty oraz przesłać je na drukarkę 3D za pomocą jednego kliknięcia.

Nowa aktualizacja Photoshopa to tylko jedna z wielu zmian, jakie Adobe chce wprowadzić w Creative Cloud, czyli pakiecie oprogramowania przeznaczonym dla fotografów i grafików. Wygląda na to, że możliwość przygotowywania projektów dla drukarek 3D będzie w najbliższym czasie dość istotnym elementem zestawu programów z Photoshopem na czele. Wskazuje na to nawiązanie przez Adobe partnerstwa z takimi firmami jak MakerBot (drukarki 3D), Shapeways (materiały do drukowania 3D) oraz Sketchfab (interaktywny podgląd projektów).

Drukowanie 3D to dziś gałąź rynku, która dynamicznie się rozwija. Eksperci przewidują, że w najbliższym czasie zainteresowanie konsumentów tą technologią będzie stale rosło. Wprowadzenie odpowiedniego rozszerzenia do Photoshopa wydaje się dobrym i przyszłościowym pomysłem. Co prawda w Photoshopie istniała już wcześniej możliwość edytowania trójwymiarowych projektów, ale nie była ona stworzona z myślą o zdobywających dziś drukarkach nowego typu.

Zobacz również:

  • Jak zmienić/usunąć tło w Adobe Photoshop [PORADNIK]
  • Adobe Premiere Pro - jak przyspieszyć/spowolnić film [PORADNIK]
Druk 3D prosto z Adobe Photoshop możliwy po aktualizacji

Oprócz obsługi projektów do drukowania 3D w ostatniej aktualizacji Adobe wprowadziło szereg innych zmian w pakiecie przeznaczonych dla subskrybentów, a wśród nich znalazł się dostęp do ponad 800 fontów typu Typekit. Nowości przeznaczone są głównie dla użytkowników Photoshopa, Illustratora, InDesinga oraz Muse, a aktualizacja dostępna jest bezpłatnie.