Druk stałoatramentowy z Phaser 860

Firma Xerox zaprezentowała Phaser 860, nowy model drukarki wykorzystujący technologię druku stałoatramentowego (SolidInk).

Podstawową korzyścią przedstawionej przez Xerox technologii jest możliwość drukowania praktycznie na każdym rodzaju podłoża - materiałem barwiącym jest bowiem stały atrament dostarczany w postaci kostek w czterech podstawowych barwach. W trakcie druku ulega on stopieniu i metodą natryskową, przy pomocy szerokiej głowicy z dyszami, nanoszony jest na obracający się wałek, a stąd przenoszony jest na papier. Technologia SolidInk jest przyjazna środowisku naturalnemu - kostki stałego atramentu są nietoksyczne i całkowicie ulegają zużyciu nie pozostawiając żadnych odpadów, a zadrukowany papier może być użyty w procesie ponownego przerobu. Drukarka stałoatramentowa nie wydziela także ozonu, którego charakterystyczny zapach wyczuwalny jest przy pracy drukarek laserowych.

W modelu Phaser 860 zastosowano kostki atramentu drugiej generacji ColorStix II - o większej gęstości barwników i twardości tworzywa co pozwala uzyskać wydruki tak gładkie, jak laserowe. Phaser 860 drukuje 16 stron kolorowych na minutę, a czas wydruku pierwszej strony wynosi tylko 10 sekund. 'Wprowadzając na rynek Phaser 860 liczyliśmy na to, że model ten przyczyni się do popularyzacji druku w kolorze w biurach', powiedział Jacek Rusak, dyrektor na Polskę w dziale drukarek firmy Xerox, 'Dzięki innowacyjnej technologii Solid Ink, druk kolorowy staje się znacznie łatwiejszy i przede wszystkim - tańszy'. Drukarka Phaser 860 objęta jest roczną gwarancją w miejscu instalacji, a sugerowana cena detaliczna urządzenia w wersji podstawowej wynosi 11 600 PLN netto.

http://www.xerox.pl


Zobacz również