Drukarka 3D od Mcor Technologies

W pierwszym kwartale 2009 roku, firma Mcor Technologies przedstawi drukarkę 3D o nazwie Mcor Matrix. Pomysł stworzenia drukarki 3D nie jest nowy, jednak to urządzenie do tworzenia trójwymiarowych modeli ma używać zwykłych kartek A4.

Maksymalny rozmiar modelu jaki będzie w stanie wyprodukować urządzenie to 297mm x 210mm x 150mm. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by "drukować" model w częściach, które następnie będzie można skleić.

Drukarka 3D od Mcor Technologies

Przykładowe modele stworzone za pomocą Mcor Matrix

Firma zapewnia, że Mcor Matrix będzie można swobodnie eksploatować w firmie, domu czy szkole, jednak jego cena nie jeszcze znana. Urządzenie określane jest jako biurkowe, jednak spoglądając na jego rozmiary nie można oprzeć się wrażeniu, że w tym przypadku oznacza to, że zajmuje ono całe biurko. Z pewnością jednak, technologia druku 3D stanie się bardziej dostępna dla przeciętnego użytkownika.

Drukarka 3D od Mcor Technologies

Prezentacja Mcor Matrix

Jako, że drukarka 3D firmy Mcor Technologies do tworzenia modeli ma używać jedynie kartek A4 i kleju, koszt jej eksploatacji ma być 40 razy mniejszy od innych, podobnych urządzeń tego typu. Więcej informacji na temat Mcor Matrix można znaleźć na stronie Mcor Technologies.