Drukarka HP "wypluwa" 2600 stron na minutę

Firma Hewlett-Packard przedstawiła nowy tusz oraz drukarkę atramentową potrafiącą wydrukować do kilku tysięcy stron na minutę. Pierwsze rozwiązanie przeznaczone jest dla szerokoformatowych wydruków, natomiast drugie - do komercyjnych zastosowań np. przy produkcji ulotek.

Oparta na polimerach specjalna formuła nowego tuszu Latex zapewnia, że powierzchnia wydruku jest trwała i kolorowa. Tusz w 70 procentach bazuje na wodzie, natomiast w pozostałych 30 procentach korzysta ze specjalnych dodatków oraz mieszaniny innych tuszy (oczywiście powstał on w laboratorium HP). Nowość jest odporna na działanie takich czynników jak śnieg czy deszcz i idealnie nadaje się do zastosowania w druku wielkoformatowym przy produkcji np. bilbordów oraz wiszących "pod gołym niebem" szyldów.

Druga propozycja firmy Hewlett-Packard to system druku atramentowego - Inkjet Web Press - zbudowany przy wykorzystaniu technologii Scalable Printing Technology (SPT, obecnie jest używana również przez drukarki z rodziny Photosmart), która poprawia jakość wydruku poprzez rozpylenie większej ilości atramentu za pomocą tysięcy dyszy wchodzących w skład pojedynczej głowicy. Urządzenie zaskakuje prędkością z jaką "wypluwa" zadrukowane, kolorowe strony - potrafi ich wyprodukować aż 2600 w ciągu minuty (format A4, koszt jednej strony - poniżej 0,01 USD). Sprzęt umożliwia druk o szerokości 762 mm i przeznaczony jest do komercyjnych zastosowań takich jak produkcja ulotek reklamowych. Przedstawiciele producenta podkreślają, że nowość ma zastąpić tradycyjne prasy offsetowe i jest o 20 procent szybsza od konkurencyjnych rozwiązań. Warto też wspomnieć, że HP przedstawiło na początku roku drukarkę Photosmart Minilab ml1000, która mogła się pochwalić wydrukiem 1500 zdjęć w formacie 4x6" w ciągu godziny.

Strona producenta.


Zobacz również