Drukarka do biura

Lexmark przedstawiła najnowszą drukarkę C720, stworzoną z myślą o pracy biurowej.

C720 to nowy produkt firmy Lexmark, który przeznaczony jest do zastosowań w małych i średnich firmach. Do połączenia z komputerem korzysta z portu równoległego i może współpracować z komputerami pracującymi w systemie UNIX, Linux, OS/2, Mac czy Windows. Drukarka pozwala na wydruk 24 stron na minutę w trybie czarno białym i 12 stron na minutę w kolorze oraz dzięki specjalnej funkcji 'compact duplex' umożliwia kolorowe drukowanie dwustronne.

Dostępna jest w trzech modelach: 720, 720n i 720dn. Pierwszy z nich wyposażony jest w 266 MHz procesor, 32MB RAM, a jego miesięczne obciążenie może wynosić 5000 stron. Według Paula Rooke (vice prezesa firmy Lexmark) czas oczekiwania na pierwszy wydruk czarno biały wynosi 15 sekund, a w przypadku kolorowego jest to 22,5 sekundy przy hałasie pracy sięgającym 51 decybeli. Parametr ten plasuje nowy produkt tej firmy na pierwszym miejscu wśród konkurentów, a poza tym zapewnia przyjemną pracę. Model 720n wyposażony jest dodatkowo w kartę sieciową, podajnik papieru na 250 arkuszy oraz większą ilość pamięci RAM (64MB). W przypadku 720dn otrzymamy podajnik na 500 kartek oraz możliwość druku dwustronnego.

Wszystkie modele umożliwiają drukowanie z rozdzielczością 2400 dpi, co w połączeniu z technologią korekcji koloru i Photo Enhancement Technology gwarantuje wyjściową jakość zdjęć zbliżoną do tych, uzyskiwanych z tradycyjnych 'lustrzanek'. Ponadto mamy do wyboru oszczędny tryb drukowania, dzięki któremu zużywamy o 20% mniej tuszu oraz możliwość druku na różnych rodzajach i formatach papieru m.in. legal, letter, A4, A5, druk ulotek, etykiet lub nalepek. Koszt wydruku 1 strony w trybie monochromatycznym przy 20% pokryciu wynosi 4 grosze natomiast w kolorze 40 groszy.

Wraz z drukarką otrzymujemy pełną wersję firmowego oprogramowania MarkVision Professional oraz mamy możliwość (za dodatkową opłatą) zamówienia funkcji OptraImage 443 pozwalającej na to, by drukarka stała się również kolorową kopiarką, skanerem i faxem. Cena modelu C720 wynosi 1999 USD, a za C720n musimy zapłacić 2399 USD, natomiast wersja 720dn kosztuje 2799 USD.

www.lexmark.com


Zobacz również