Drukarka igłowa Epson PLQ-20

Administracja państwowa, banki i inne instytucje finansowe to docelowa grupa odbiorców nowej drukarki Epson PLQ-20. 24-igłowa drukarka nadaje się przede wszystkim do nadruku na grubych dokumentach, np. paszportach.

Drukarka igłowa Epson PLQ-20

Drukarka igłowa Epson PLQ-20

Istnieje możliwość druku dokumentów w wielu egzemplarzach, maksymalnie w oryginale i sześciu kopiach. Dzięki dużej trwałości taśmy barwiącej, rzędu 5 milionów znaków, i dużej szybkości druku, wynoszącej 480 punktów na sekundę, drukarka charakteryzuje się bardzo wysoką efektywnością. Wbudowany układ automatycznego dopasowania do grubości papieru i pozycjonowania papieru dbają o prawidłowy przebieg zadań druku, eliminując w ten sposób przerwy w pracy. W wersji Epson PLQ-20M drukarka jest wyposażona w układ do zapisu i odczytu pasków magnetycznych. Drukarki dostępne są w sprzedaży w cenie 5185 i 6740 zł brutto.

Drukarka Epson PLQ-20 charakteryzuje się dużą szybkością druku i dobrą wydajnością. Obsługa drukarki jest bardzo łatwa. Taśmę barwiącą o trwałości 5 milionów znaków może bez problemu wymienić nawet mało doświadczony użytkownik. Ponadto, 24-igłowa głowica drukująca drukarki Epson PLQ-20 jest w stanie drukować oryginał i sześć kopii. Można również drukować książeczki oszczędnościowe o grubości do 2,6 mm. Kolejna zaleta drukarki Epson PLQ-20 to układ automatycznego dopasowania do grubości papieru oraz układ automatycznego pozycjonowania papieru. Każdy dokument jest poprawnie wprowadzany do drukarki, a następnie równie precyzyjnie zadrukowywany. Niewielka powierzchnia podstawy sprawia, że drukarka zajmuje mało miejsca. Wyposażenie dodatkowe obejmuje górny pojemnik do wygodnego przechowywania formularzy i dokumentów, a także zajmujący niewiele miejsca podajnik papieru mocowany z tyłu urządzenia. Prowadnica daje ten efekt, że zadrukowany dokument pojawia się z przodu urządzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu drukarkę można ustawić na przykład z boku biurka, bezpośrednio przy ścianie.

Niezależnie od wersji standardowej Epson PLQ-20, drukarka igłowa jest dostępna również w wersji Epson PLQ-20M. Wbudowany moduł zapisu i odczytu pasków magnetycznych rozszerza funkcjonalność urządzenia. Duży wybór złącz - równoległe, szeregowe i USB - sprawia, że drukarka może współpracować praktycznie z dowolnymi urządzeniami komputerowymi. Emulacja trybów ESC/P2, IBM i PR2 w drukarkach Epson PLQ-20 i Epson PLQ-20M to z kolei możliwość pracy w najróżniejszych środowiskach roboczych.


Zobacz również