Drukarka na baterie od HP

Hewlett-Packard wprowadził na rynek drukarkę termiczną Deskjet 460 zaprojektowaną przede wszystkim do współpracy z urządzeniami przenośnymi. Drukarka waży nieco ponad dwa kilogramy i może być zasilana z baterii.

Obudowa Deskjeta 460 została przystosowana do przenoszenia i niekorzystnych warunków atmosferycznych, a mechanizmy drukujące - do pracy podczas drgań (np. w podróży). Drukarka może zostać opcjonalnie wyposażona w kartę sieciową Wi-Fi i adapter Bluetooth, dzięki czemu możliwe jest podłączenie jej do kamer cyfrowych, tabletów, urządzeń PDA, a nawet (kompatybilnych) telefonów.

W trybie draft urządzenie jest w stanie wydrukować nawet 17 stron czarno-białych i 16 kolorowych w ciągu minuty; w trybie normalnym drukarka produkuje do 10 wydruków w ciągu minuty. Maksymalna rozdzielczość to 1200x1200 dpi.

Nowy Deskjet przeznaczony jest raczej do okazjonalnego stosowania, producent zaleca drukowanie maksymalnie 500 stron miesięcznie. Jednocześnie firma chwali się, iż po jednym pełnym naładowaniu baterii Deskjet 460 jest w stanie wydrukować nawet 450 stron tekstu.

Cena podstawowej wersji drukarki (460c) rozpoczyna się od 250 dolarów. Za model 460cb, wyposażony w dodatkową baterię Li-Ion użytkownik zapłaci 300 dolarów, a za dodatkowe 50 dolarów (460wf) otrzyma moduł Wi-Fi.

Więcej informacji: angielska witryna HP


Zobacz również