Drukarka o wyglądzie odtwarzacza DVD Lexmark i3

Lexmark oferuje drukarkę przystosowaną do współpracy z telewizją interaktywną i komputerem.

Lexmark oferuje drukarkę przystosowaną do współpracy z telewizją interaktywną i komputerem.

Jej elegancki wygląd przywołuje na myśl stacjonarny odtwarzacz DVD lub dekoder telewizji satelitarnej.

Wysokość urządzenia wynosi jedynie 12 cm. Najciekawsze jest jednak to, że drukarka współpracuje zarówno z komputerem, jak i z telewizją interaktywną.

Po podłączeniu do przystawki telewizji interaktywnej i3 umożliwia drukowanie fotografii, wiadomości poczty elektronicznej i załączników do nich, a także dokumentowanie transakcji "handlu telewizyjnego" (t-handlu), takich jak operacje bankowe i zakupy dokonywane za pośrednictwem telewizji interaktywnej. Nietypowa konstrukcja umożliwia ustawienie urządzenia w konfiguracji wieżowej. Diody na przednim panelu automatycznie sygnalizują użytkownikowi, że powinien uzupełnić w kasecie.

Lexmark i3 zapewnia druk czarno-biały lub kolorowy z rozdzielczością 2400x1200 dpi. Kropla atramentu ma 7 pikolitrów. Drukarkę można także rozbudować do konfiguracji dwugłowicowej z dodatkową kasetą z czarnym atramentem. Szybkość druku w trybie monochromatycznym wynosi 9 str./min, a przy druku w kolorze 5 str./min.

Drukarka może być podłączona bezpośrednio do przystawek telewizji interaktywnej z systemami operacyjnymi MSTV, PowerTV i Linux. W przypadku komputera PC drukarka i3 jest zgodna z systemami operacyjnymi Windows 98/Me/ oraz 2000/XP. Produkt będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Informacje PrintMark Polska Sp. z o.o.

tel. (12) 2901400

www.lexmark.com.pl

Cena około 140 USD