Drukarka w aparacie fotograficznym

Firma Canon przedstawiła prototyp cyfrowego aparatu fotograficznego z wbudowaną kolorową drukarką atramentową.

Przedstawiony przez firmę Canon podczas Expo 2000 w Tokio, prototyp cyfrowego aparatu fotograficznego zintegrowany został z kolorową drukarką atramentową. Większość potrzebnej do obsługi tej funkcji technologii zostało umieszczone w samym aparacie, ale do drukowania zdjęć wykorzystywane są specjalne pakiety 'kart drukarkowych' (printer card packs).

Urządzenie w efekcie jest tylko nieznacznie większe od istniejących na rynku cyfrowych aparatów, a każdy pakiet kart składa się z dziesięciu arkuszy papieru o rozmiarach karty kredytowej i wystarczającą ilość atramentu do drukowania obrazów w dziesięciu kolorach. Drukarka zamontowana wewnątrz aparatu pobiera atrament z karty i tworzy barwne odbitki w ciągu kilku sekund.

Oprócz tego urządzenie jest w stanie wprowadzić kod paskowy na krawędź obrazka, który jest wykorzystywany do zakodowania dźwięku rejestrowanego podczas robienia zdjęcia, za pomocą mikrofonu wbudowanego w aparat. Po wskanowaniu zdjęcia do komputera, dźwięk może zostać odtwarzany z karty 'drukarkowej'.

Przedstawiciele firmy nie podali jeszcze terminu pojawienia się nowego aparatu na rynku.

www.canon.com


Zobacz również