Drukarka wielkoformatowa dla zawodowych fotografów

Stylus Pro 11880 to najnowsza propozycja Epsona dla profesjonalistów zajmujących się wydrukami wielkoformatowymi. Drukarka dysponuje głowicą drukującą MicroPiezo Thin Film Piezo (TFP) i pracuje w oparciu o ośmiokolorowy zestaw atramentów UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta.

Za pomocą Stylusa Pro 11880 można dokonywać wydruków na nośnikach różnych typów o grubości do 1,5 mm i szerokości 162,5 cm, począwszy od papierów błyszczącego i matowego, poprzez matowy karton i zwykły papier, na papierze artystycznym kończąc. Ułatwieniem w trakcie druku wysokonakładowego jest wbudowana w drukarkę automatyczna rolka odbierająca. Opcjonalnym dodatkiem jest kosz na papier.

Drukarka wielkoformatowa dla zawodowych fotografów

Epson Stylus Pro 11880

Maksymalna rozdzielczość druku wynosi 2880 x 1440 dpi. Sterowanie urządzeniem ułatwia 2,5-calowy ekran LCD oraz system wskaźników (diody LED), informujący o poziomie atramentu w kartridżach. Urządzenie wyposażono także w port Gigabit Ethernet oraz złącze USB 2.0.

Pełny zestaw atramentów składa się z dziewięciu kartridży, zawierających atramenty: czarny fotograficzny (Photo Black), czarny matowy (Matte Black), jasny czarny (Light Black), jasno jasny czarny (Light Light Black, turkusowy (Cyan), jasnoturkusowy (Light Cyan), żółty (Yellow), żywy purpurowy (Vivid Magenta) i żywy jasnopurpurowy (Vivid Light Magenta). Każdy z kartridży może pomieścić 700 ml atramentu.

Jak informuje producent, "kartridże z tuszem czarnym fotograficznym i matowym instaluje się jednocześnie, nie trzeba ich wymieniać. Najodpowiedniejszy tusz czarny jest wybierany automatycznie w zależności od typu nośnika" - czytamy w informacji prasowej.

Epson Stylus Pro 11880 będzie dostępny w sprzedaży od września. Jego cena nie jest jeszcze znana.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: