Drukarki dla Lumiksów (i nie tylko)

Firma Panasonic poinformowała o wprowadzeniu na rynek europejski dwóch nowych modeli drukarek fotograficznych - KX-PX20 i KX-PX2, przeznaczonych przede wszystkim do współpracy z cyfrowymi aparatami fotograficznymi z rodziny Lumix. Obie zostały wyposażone w technologię termosublimacyjną (dye-sublimation) oraz możliwość wydruku zdjęć panoramicznych.

Warto przypomnieć, że o pierwszym z modeli (KX-PX20) pisaliśmy już kilka miesięcy temu przy okazji wprowadzenia urządzenia na rynek japoński (można o tym przeczytać tutaj).

Drukarki dla Lumiksów (i nie tylko)

Panasonic KX-PX20

Nowości wyposażone zostały w technologię termosublimacyjną (dye-sublimation), umożliwiającą drukowanie zdjęć wysokiej jakości, które są przy okazji odporne na wodę, promienie UV, działanie światła i kontakt ze skórą. Producent twierdzi też, że powinny one przetrwać w dobrej kondycji nawet sto lat. Drukarki oferują (poza standardowym formatem pocztówkowym 10 x 15 cm) wydruk zdjęć rejestrowanych przez "cyfrówki" Panasonika w trybie panoramicznym 16:9 (należy załadować do kasety papier termosublimacyjny o oznaczeniu KX-PVMS20W). Użytkownik będzie mógł skorzystać z wbudowanego 3,6-calowego wyświetlacza IPS TFT (KX-PX20) oraz 1,5-calowego LCD (KX-PX2). KX-PX20 wyposażona została ponadto w dwa procesory pozwalające na jednoczesny wydruk i edycję fotografii oraz możliwość podłączenia do telewizora.

Warto też wspomnieć o obsłudze standardu PictBridge (umożliwia wydruk zdjęć bez udziału komputera), złączu USB 2.0, slocie kart SD/SDHC oraz możliwości wydruku wizytówek oraz dodania do zdjęć różnych efektów (np. sepia czy też nadanie wyglądu obrazu olejnego).

Niestety ceny nowości, które trafią do sprzedaży w kwietniu, nie zostały podane.

Więcej informacji.