Drukarki z LCD i CD-RW

Sony Electronics przedstawiła dwa modele drukarek przeznaczone dla miłośników cyfrowej fotografii: DPP-SV77 wyposażony jest z wyświetlaczem LCD oraz DPP-SV88 z wbudowaną nagrywarką CR-RW.

Drukarka do zdjęć cyfrowych DPP-SV77 proponowana przez Sony, wyposażona jest we wrażliwy na dotyk 3,2 calowy kolorowy wyświetlacz LCD, który pozwala przeglądać, edytować i powiększać na ekranie przechwycone obrazy. Drugi model to DPP-SV88 zaopatrzony w nagrywarkę CD-RW, co pozwala na przenoszenie danych z nośników typu 'flash' na krążki CD-R lub CD-RW. Urządzenie wyposażono także w zintegrowane narzędzia do zarządzania gromadzonymi plików, tworzenia katalogów i umieszczania w nich zdjęć w wybranym porządku, co według Sony stanie się nieodzowne, bowiem przeciętny użytkownik cyfrowego aparatu fotograficznego wykonuje o wiele więcej zdjęć w ciągu roku, niż osoby korzystające z tradycyjnych klisz fotograficznych.

W przeciwieństwie do modelu DPP-SV77, drukarka DPP-SV88 nie posiada wbudowanego ekranu LCD, ale zaopatrzona jest natomiast w port wideo pozwalający na podłączenie jej np. do odbiornika telewizyjnego. Urządzenie wyposażono w cztery kontrolki umieszczone w przedniej cześci obudowy i pilota zdalnego sterowania, za pomocą którego można zintegrować drukarkę z domowym systemem audio. Opcja 'video-in' pozwala natomiast przechwytywać klatki filmu z taśmy VHS czy kamery. I choć obie drukarki nie wymagają do działania komputera PC czy Macintosh, to można je podłączyć do Mac OS za pomocą portu USB, każdy z modeli posiada także medialny slot kompatybilny z Memory Stick oraz port dla kart PC Type II, włącznie z CompactFlash i SmartMedia. Nowe drukarki Sony wykorzystują sublimacyjną technologię barwienia, która pozwala produkować odbitki w rozmiarach 4x6 cali i maksymalnie w 16,7 milionów kolorów. DPP-SV77 ma pojawić się na rynku w lipcu bieżącego roku w cenie około 500 USD, natomiast DPP-SV88 trafi do sklepów w październiku i ma kosztować około 800 USD.

www.sony.com


Zobacz również