Drukowali pieniądze na domowej drukarce

Policjanci zatrzymali w ostatnich dniach dwóch nieletnich fałszerzy pieniędzy. Chłopcy chcieli podreperować swój domowy budżet. W tym celu skorzystali z domowego komputera oraz drukarki ze skanerem.

Dwóch 15-latków mieszkających w okolicy Narewki (miejscowość ta znajduje się niedaleko Hajnówki) wpadło na "genialny" pomysł podreperowania swojego domowego budżetu. Korzystając z prywatnego komputera i drukarki ze skanerem wyprodukowali oni około tysiąca złotych w czterech nominałach 10, 20, 50 i 100 złotowych.

Po wydrukowaniu 15-latkowie wycinali fałszywe pieniądze nożyczkami i sklejali klejem do papieru. Później, młodzi oszuści postanowili sprawdzić swoje wyniki pracy.

Pierwszy z nich zapłacił nominałem 20 zlotowym w sklepie i niczego nieświadoma sprzedawczyni wydała chłopcu reszty. Drugi nastolatek miał już jednak nieco mniej szczęścia. Kierowca autobusu, który otrzymał od 15-latka fałszywy banknot, szybko zorientował się że ma do czynienia z fałszywką. Być może nie bez znaczenia okazał się fakt, iż pieniądze były jeszcze mokre od kleju.

Obydwaj fałszerze zostali szybko zatrzymani przez policję. Jeden z chłopców posiadał przy sobie jeszcze 570 złotych w podrobionych banknotach. Sprawa jest toku, obydwaj zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem dla nieletnich.