Drukowanie atramentowe a laserowe – które lepsze?

Jednym z procesów, które spotkać można w każdej organizacji, jest druk i zarządzanie dokumentacją. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności, miesięcznie drukuje się nawet tysiące stron dokumentów, dlatego optymalizacja kosztu druku jest czynnikiem pozwalającym zaoszczędzić w skali roku większe kwoty.

Nowe rozwiązanie, jakim jest druk piezoelektryczny, umożliwia optymalne wykorzystanie drukarek atramentowych i mniejsze wydatki na drukowanie.

Druk piezoelektryczny – oszczędności bez wyrzeczeń

Technologia atramentowego druku piezoelektrycznego, zaprezentowana przez Epson, to niemal rewolucja w świecie drukarek - oparte na niej urządzenia dla biznesu dorównują urządzeniom laserowym pod względem kosztów wydruków jednej strony, zapewniając przy tym dużo niższe TCO oraz praktycznie bezobsługową i bezkosztową eksploatację.

Jak to działa? W przeciwieństwie do tradycyjnych „laserówek”, drukarki atramentowe do druku nie wykorzystują ulegających zużyciu elementów takich jak bębny, grzałki i tonery. Wyposażone są w pojemne zasobniki na tusz, więc korzystanie z nich ogranicza się wyłącznie do okresowego uzupełniania atramentu oraz papieru. Głowica MicroPrezo umożliwia zmienne wielkości kropli tuszu (do 3 pikolitrów), co pozwala na osiągniecie najwyższej rozdzielczości przy mniejszym zużyciu, ponadto eliminuje konieczność podgrzewania tuszu oraz podzespołów, co daje zużycie energii mniejsze o 96% - w skali roku może to w przeciętnej firmie z kilkoma urządzeniami wielofunkcyjnymi dać czterocyfrowe oszczędności widoczne na rachunkach za prąd.

Ponadto użycie atramentu DURABrite Ultra i DURABrite gwarantuje doskonałą reprodukcję kolorów, ale także odporność na wodę, promieniowanie UV i ścieranie. Jest to szczególnie ważne w kontekście archiwizacji dokumentów: atramentowe wydruki w przeciwieństwie do laserowych zachowują najwyższe parametry przez wiele lat.

Oprócz tego wspomniana eliminacja ciepła i ograniczenie zużycia energii sprawiają, że druk atramentowy jest bardziej ekologiczny.

Drukarki piezoelektryczne zgodne z RODO

Decydując się na drukarki piezoelektryczne Epson, możesz zadbać o bezpieczeństwo dokumentów i ochronę zawartych w nich danych osobowych. Otrzymujesz wraz z nimi zestaw oprogramowania - Epson Print Admin, który pozwala administratorom na zarządzanie i monitorowanie zadań związanych z wydrukiem/skanowaniem, umożliwiając np. precyzyjne definiowanie kto i co może drukować. Wszystko po to, żeby jak najlepiej chronić przed ewentualnym wyciekiem informacji, a w konsekwencji karami za nieprzestrzeganie postanowień RODO.

Zaawansowana technologia - proste użycie

Drukarki piezoelektryczne Epson zaprojektowano tak, by zapewniały jak najbardziej intuicyjną obsługą. Dlatego urządzenia klasy biznesowej takie jak model Epson WorkForce Pro WF-C5790DWF - wyposażone są w duży wyświetlacz, a ich prosty interfejs pozwala na wykonywanie skomplikowanych zadań związanych z wydrukiem nawet osobom bez technicznego obycia. Co więcej, dzięki modułowi NFC czy łączności bezprzewodowej, dokumenty do drukarki można przesyłać bezpośrednio z tabletów oraz smartfonów. Z kolei osoby pracujące w działach rozlokowanych na różnych piętrach na pewno docenią funkcję druku podążającego, która umożliwia drukowanie z pomocą najbliższej drukarki – a nie tylko przypisanej do danego stanowiska.