Drukowanie bez komputera według Sony

Nowa drukarka DPP-SV55 Digital Photo Printer zaproponowana przez firmę Sony pozwala posiadaczom cyfrowych aparatów fotograficznych drukować odbitki zdjęć bez potrzeby korzystania z Maca czy peceta.

Najnowsza propozycja firmy Sony to drukarka DPP-SV55 Digital Photo Printer przeznaczona dla posiadaczy cyfrowych aparatów fotograficznych, która pozwala na drukowanie kolorowych fotografii bez pomocy komputera.

DPP-SV55 wykorzystuje technologię sublimacji barwników do tworzenia stałych odcieni obrazów o nasyceniu kolorów porównywalnym z tradycyjnymi odbitkami fotograficznymi. Używając warstw kolorowego barwnika drukarka jest w stanie wygenerować do 16,7 miliona kolorów. Zdjęcia pokrywane są Coat 2, laminatem opracowanym przez Sony oferującym matową albo błyszczącą powierzchnię nakładaną na odbitkę podczas procesu drukowania, która chroni fotografie przed rozmazaniem kolorów i blaknięciem.

Według przedstawicieli Sony, trwałość odbitek produkowanych przez DPP-SV55 nie odbiega od oferowanej przez tradycyjne fotografie, a czas wydruku zdjęcia o standardowych wymiarach wynosi 90 sekund. 'Wbudowana inteligencja' eliminuje potrzebę korzystania z komputera w produkcji odbitek, a cyfrowe obrazy można przeglądać, wybierać i edytować na ekranie odbiornika telewizyjnego. Drukarka DPP-SV55 Sony posiada także opcję podłączenia do systemów Mac i Windows poprzez wbudowane łącze USB, które sprawia, że drukarka jest traktowana jako dodatkowy, zewnętrzny napęd.

Urządzenie ma być dostępne w przyszłym miesiącu bieżącego roku i kosztować około 350 USD.

www.sony.com


Zobacz również